Франция отнесе Нидерландия за едно полувреме (ВИДЕО)

"Петлите" с 4:0 на "Стад дьо Франс"

Франция победи с 4:0 Нидерландия в първия им мач от група В на квалификациите за Евро 2024. "Петлите" решиха всичко в срещата в рамките на първите 21 минути, вкарвайки три от головете си за вечерта.

Франция поведе рано-рано в двубоя. Още във втората минута Гризман отне от Тейлор, който подаде към Коло Муани, а той пусна към Килиан Мбапе - звездата на ПСЖ върна на Гризман и футболистът на Атлетико Мадрид прати топката във вратата на Яспер Силесен.

В 8-ата минута Анотан Гризман центрира от свободен удар, Силесен не се намеси добре и Дайо Упамекано бе най-съобразителен в ситуацията, пращайки топката отблизо във вратата.

В 22-ата минута Мбапе остана сам срещу Силесен след дборо движение на Коло Муани и не сбърка за 3:0. Две минути преди края на редовното време Мбапе показа индивидуалната си класа и проби в наказателното поле, след което изстреля топката в мрежата на "лалетата" за крайното 4:0. В последната минута на добавеното време Нидерландия получи дузпа, но Мемфис Депай пропусна, оставяйки "лалетата" без почетен гол в Париж.

В понеделник Франция ще гостува на Ирландия за втория си мач от групата, докато Нидерландия приема Гибралтар.