Везенков с нов силен мач за Олимпиакос, тимът му разби ПАОК

Отборът на българина изигра още един зрелищен мач

Олимпиакос се наложи над ПАОК със 100:70 в двубой от 20-ия кръг на гръцката баскетболна лига. Това е успех номер 20 за „червено-белите“, които са не победени в местното първенство през настоящия сезон. Най-добрият български баскетболист Александър Везенков се отчете с 26 точки, 5 борби и 4 асистенции за успеха.

Двубоят започна равностойно, като след пет минути игра ПАОК поведе с 14:13, но Олимпиакос не се остави и до края на първия период си осигури преднина от осем точки при 30:22. Втората четвърт започна със серия от 12:1 за Олимпиакос, който запази преднината си, която натрупа – 19 точки, до края на частта. Така преди полувремето ПАОК изоставаше с 30:49.

ПАОК спечели третия период с 22:17, което го доближи на 14 точки до Олимпиакос, който водеше с 66:52 преди заключителната част. Домакините обаче реализираха цели 34 пункта през последната част, за да се поздравят с крайния успех със 100:70.

Олимпиакос остава на върха далеч от своите преследвачи с 40 точки, докато ПАОК се намира на 4-а позиция с 31 пункта в актива си и баланс от 11 победи и 9 поражения.

Най-резултатен за победители бе Везенков с 26 точки, като престоя му на паркета бе само за 20 минути, Янулис Ларендзакис наниза 16 точки, а Алек Питърс добави 11 пункта.

Тайлор Поли се отличи за ПАОК, вкарвайки 23 точки, Джейлън Райли отбеляза 13, а Яник Франке добави 12 пункта.