ОБЗОР: Шотландия подчини Испания, Хърватия превзе Турция (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от евроквалификациите

Във вторник вечер се изиграха 7 мача от квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година.

В единствения ранен двубой Грузия и Норвегия завършиха наравно 1:1, за да вземат първи точки в Група А, докато Шотландия победи фаворита в потока Испания и оглави временното класиране.

Островитяните се наложиха с 2:0 у дома, а и 2-те попадения за успеха вкара Скот Мактоминей. Халфът на Манчестър Юнайтед се разписа на 2 пъти и при успеха над Кипър с 3:0, а сега откри резултата още в 7-ата минута.

Тогава крайният бранител Педро Поро се подхлъзна при наглед безобидна ситуация и подари топката на Анди Робъртсън, който намери Мактоминей, а той не сгреши – 1:0.

Последваха пропуски и на двата отбора, като Хоселу от гостите дори удари греда, за да дойде почивката при минимален аванс на домакините.

Само 6 минути след нея Киърън Тиърни открадна топката и напредна с нея, след което центрира. Последва рикошет, след който тя стигна до Мактоминей и той от въздуха оформи крайното 2:0.

Впоследствие Шотландия също удари греда, но в крайна сметка срещата приключи с успех на „гайдарите“ и те вече имат 6 точки, докато Испания остана с 3 след 3:0 над Норвегия на старта.

С по 4 в своите активи пък вече могат да се похвалят Уелс и Хърватия, които спечелиха срещите си в група D. „Драконите“ надвиха у дома Латвия с 1:0, докато хърватите спечелиха с 2:0 визитата си в Турция.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел