Унион с класика над Щутгарт преди "Дер Класикер" (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Столичани са на две точки от лидера Борусия Дортмунд

Унион Берлин победи с класическото 3:0 Щутгарт и взе много ценни три точки преди дербито на върха в Бундеслигата между Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен.

Двубоят започна с натиск от страна Щутгарт. В 35-ата минута на двубоя Хуан Хосе Переа прати топката във вратата, пазена от Ленарт Грил, но голът не бе зачетен, след като ситуацията бе преразгледана с VAR заради игра с ръка от страна на колумбийския футболист.

Натискът от страна на „швабите“ продължи и две минути преди края на редовното време за първото полувреме Тиаго Томас шутира от близко разстояние, но брилянтно спасяване от страна на Грил спаси Унион от това да допусне гол.

Второто полувреме започна с натиск от страна на берлинчани. Жером Русильон напредна по лявото крило по време на контраатака за Унион в 51-ата минута и центрира на втора греда, където Шералдо Бекер засече с крак, за да даде аванс на домакините.

Шералдо Бекер центрира в 67-ата минута, запазвайки топката в очертанията на игралното поле, а Кевин Беренс се възползва от невниманието на бранителите на Щутгарт и шутира. По пътя си към мрежата топката срещна ръката на Костас Мавропанос. Голът първоначално не бе зачетен заради засада, но след преразглеждане на ситуацията с VAR, главният рефер посочи центъра.

Само една минута по-късно Унион организира контраатака, последва центриране, а в опита си да изчисти топката Генки Харагучи я прати в собствената си мержа.