Астън Вила би Нюкасъл и завърза битката за топ 4 (ВИДЕО)

Бирмингамци спряха полета на „свраките“ с класика

Астън Вила спря серията от 5 победи на Нюкасъл, след като спечели с класическото 3:0 домакинството си от XXXI кръг на английската Висша лига.

Така момчетата на Унай Емери пък вече са в поредица от 5 успеха (за първи път през новия век) и са непобедени в 8 срещи, а освен това събраха 50 точки като изостават само с 6 от 3-ите в класирането гости.

Те имат 56 в своя актив, с колкото е и четвъртият Манчестър Юнайтед, но с мач по-малко, докато петият Тотнъм е с 53.

Джейкъб Рамзи (11‘) откри резултата със страхотен гол в Бирмингам през първото полувреме, а през второто асистентът му Оли Уоткинс (64‘ и 83‘) се разписа на два пъти, след като преди това ВАР отмени още едно негово попадение, за да оформи крайното 3:0.

Младата надежда Джейкъб Рамзи откри резултата още в 11-ата минута, след като нападателят му подаде с глава и той с много майсторски изстрел не остави шансове на вратаря Ник Поуп.

През второто полувреме Уоткинс изнесе лекция на Нюкасъл.

Първо в 61-ата минута негово попадение бе отменено поради засада.

Три по-късно нападателят засече в мрежата на джордитата центриране на Морено за 2:0.

В 83-ата минута Уоткинс се разписа за крайното 3:0, а този път подаването ле на Рамзи.

На „Бернабеу“: Реал вдигна титлата и се забавлява за 5:0 (ВИДЕО)