Пети пореден финал за Хебър в НВЛ

Отборът от Пазарджик надви с 3:0 Левски у дома

Хебър се класира за пети пореден финал в шампионата на България по волейбол при мъжете. Отборът от Пазарджик се наложи с 3:0 (25:20, 25:17, 27:25) у дома срещу Левски София и спечели серията с 3:0.

"Тигрите" имаха проблеми единствено в третия гейм, когато бяха необходими допълнителни точки. "Сините" спасиха два мачбола, но все пак шампионите от последните два сезона спечелиха с 27:25, а срещата продължи малко над един час.

В първата част гостите имаха аванс от 16:13, но шампионите лесно направиха обрат при 22:18, след което нямаха повече трудности да поведат в двубоя.

Във втория гейм Хебър отново контролираше събитията на полето и водеше с 13:9 и 21:15 преди да стигне до крайното 25:17.

Най-резултатен за победителите станаха Николай Николов, Тодор Алексиев и Джулио Саби с по 13 точки.

За столичани с 11 точки се отличи Лазар Бучков.

На финала в шампионата Хебър ще се изправи срещу ЦСКА или Нефтохимик 2010.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“