3. След драма с дузпи: Манчестърски финал за ФА Къп (ВИДЕО)

След драма с дузпи: Манчестърски финал за ФА Къп (ВИДЕО)

Юнайтед отстрани Брайтън в трилър на „Уембли“

Манчестър Юнайтед се класира за втори финал този сезон.

„Червените дяволи“ победиха след изпълнение на дузпи Брайтън и  си уредиха битка за трофея на ФА Къп с градския съперник Сити.

Редовното време и продълженията на „Уембли“ завършиха без попадения 0:0, а при ударите от бялата точка двата отбора бяха безапелационни в първите си 6 изпълнения.

При седмото обаче нервите на Соли Марч не издържаха и той стреля над вратата.

Така „чайките“ напуснаха най-стария клубен футболен турнир, докато Юнайтед ще опит да спечели втори трофей под ръководството на дошлия през лятото треньор Ерик тен Хаг, след като вдигнаха Купата на лигата.

За целта те ще имат нужда от изявите, които вратарят Давид де Хеа показа днес, а в злощастния полуфинал със Севиля в Лига Европа.

Испанският страж се прояви отлично на три пъти преди почивката, спасявайки голови удари на Алексис МакАлистър, Хулио Енсисо и Кауро Митома.

Брайтън имаше само едно поражение в последните си девет двубоя от всички турнири, но пропусна да поведе и чрез Дани Уелбек, който стреля с глава над вратата В 57-ата минута.

В края на допълнителните 30 минути Маркъс Рашфорд шутира опасно, но стражът Роберт Санчес се намеси решително и изби в ъглов удар.

При дузпите всичките седем футболисти на "червените дяволи" бяха точни и не оставиха шансове за стража на Брайтън.

Манчестър Юнайтед, който е 12-кратен носител на Фа Къп, ще играе на финал за рекорден XXI път.

Брайтън пък загуби трети пореден мач, в който достига до изпълнение на 11-метрови наказателни удари.