Ливърпул обърна Уест Хем и продължава битката за топ 4 (ВИДЕО)

Мърсисайдци победиха с голове на Гакпо и Матип

Ливърпул за пръв път през сезона постигна три поредни победи във Висшата лига, след като стигна до обрат и успех с 2:1 като гост на Уест Хем в среща от 33-ия кръг. Така мърсисайдци събраха 53 точки и се доближиха само на точка от петия Астън Вила и на 6 от четвъртия Манчестър Юнайтед. „Чуковете“ остават на 14-а позиция с 34 точки, намирайки се на 5 над зоната на изпадащите.

Попаденията за Ливърпул в мача вкараха Коди Гакпо и Жоел Матип, докато точен за „чуковете“ бе Лукас Пакета.

Домакините започнаха чудесно мача в Лондон, като в 12-ата минута матираха защитата на Ливърпул. След страхотно взаимодействие между Лукас Пакета и Михаел Антонио, бразилецът излезе на чиста позиция и с шут от границата на наказателното поле остави безпомощен Алисон.

Преднината на „чуковете“ трая само 6 минути, тъй като Ливърпул успя да изравни бързо, благодарение на гол на Коди Гакпо. Нидерландецът получи топката след центриране на Трент Александър-Арнолд, овладя я и с удар от дистанция порази вратата на лондончани.

В 27-ата минута Диого Жота овладя щастливо рикоширала топка в наказателното поле, преодоля съперник, но прати удара си на сантиметри над напречната греда. В 40-ата минута отново той бе оставен сам в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен.

Две минути по-късно и Антонио стреля с глава, но Алисон не се наложи да се намесва, тъй като топката мина покрай вратата.

Десет минути след подновяването на мача Пакета се озова на добра позиция при бърза контраатака. Той пусна топката към Джаред Боуен, който хладнокръвно прати топката в мрежата. След преразглеждане с ВАР обаче, попадението не бе зачетено за нещастие на феновете по трибуните на „Лондон Стейдиъм“.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Анди Робъртсън центрира от корнер. В наказателното поле на Уест Хем най-високо скочи Жоел Матип и прати топката с глава в мрежата, оформяйки пълния обрат.

Последваха по-силни минути за домакините, които опитаха да стигнат до още голови положения пред вратата на мърсисайдци, но защитата на Ливърпул удържа фронта и така тимът на Юрген Клоп се поздрави с трите точки.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел