Локо Пловдив се добра до 1:1 със Славия, за да остане в топ 6 (ВИДЕО)

"Белите" допуснаха изравнителен гол три минути преди края

Славия и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в един от най-интересните мачове от предпоследния кръг на редовния сезон в efbet Лига. В пряка битка за топ 6 двата отбора останаха на една точка дистанция като за момента "смърфовете" са на последното място, даващо право за влизане в първата шестица.

Мачът на стадион "Александър Шаламанов" започна по-добре за гостите, като в 4-ата минута Светослав Вуцов спаси шут от дистанция на Джовани.

Славия отговори с бърза атака, при която Емил Стоев бе изведен на лявото крило и опита да центрира, но топката се отби в Пиер Зебли. Претенциите на домакините, че играчът на пловдивчани е докоснал топката с ръка бяха подминати и не се стигна до 11-метров наказателен удар.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Димитър Илиев намери Матеус Да Силва на дясното крило. Бекът центрира, като в наказателното поле бяха Георги Каракашев и Денислав Александров. Стигна се до карамбол, при който Натан Гасама прати топката в ръката на Александров, който след това вкара гол, но заради нарушението попадението му не бе зачетено.

Секунди след подновяването на играта, Динко Хоркаш трябваше да се намесва, след като Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле.

В 48-ата минута обаче, нищо не можеше да спре домакините по пътя към гола. Ертан Томбак хвърли топката от тъч към Галин Иванов. Капитанът видя измъкващия се Кристиан Добрев и го изведе вляво от вратата на Динко Хоркаш. Крилото бе оставен съвсем сам и с добре насочен удар вкара гол!

След този гол тимът на Александър Томаш опита да тръгне в атака, но оставяше големи пространства в защита и двайсетина минути преди края Добрев получи топката вляво от вратата на влезлия като резерва Илко Пиргов, но ударът му с външен фалц не бе точен.

В 87-ата минута Джовани Маркес центрира меко от пряк свободен удар. В наказателното поле резервата на Локо Пд Хорхе Сегура надскочи Емил Виячки и с глава вкара първия си гол във втория си мач в българския футболен елит.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов (К), 71. Кристиян Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Маркес, 19. Денислав Александров, 14. Димитър Илиев