Алкарас продължава защитата на титлата си в Мадрид (ВИДЕО)

Испанецът с победа навръх 20-ия си рожден ден

Защитаващият титлата си представител на домакините Карлос Алкарас се класира за финала на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" 1000 в испанската столица Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро.

Водачът в схемата и номер 2 в световната ранглиста Алкарас, който днес навършва 20 години, победи Борна Чорич (Хърватия) с 6:4, 6:3 за 1:41 часа. Така той записа 20-а поредна победа в АТП на испанска земя.

Шампионът от миналата година стигна лесно до успеха, след като направи четири пробива в двубоя и един път загуби подаването си.

"За мен означава много да играя финал отново тук, в Мадрид. Това е толкова специално място за мен и имам страхотни спомени, откакто дойдох тук да играя още на 12 години. Разбира се, миналата година беше невероятна. Да навърша 20 години по този начин е специално, така че ще се насладя на финала и, разбира се, ще се опитам да направя цяла Испания щастлива", каза Алкарас след мача.

Испанецът се стреми към четвърта титла за сезона след триумфите си в Буенос Айрес, Индиън Уелс и Барселона. Испанецът се подготвя и за Откритото първенство на Франция този месец.

Ако Алкарас защити успешно титлата си в Мадрид, той ще се върне на върха в световната ранглиста, като изиграе един мач в Рим през следващата седмица.

В спор за титлата и в своя четвърти финал от "Мастърс" 1000 той ще играе в неделя с победителя от късния мач между Аслан Карацев (Русия) и Ян-Ленард Шруф (Германия).