Ман Сити премаза Реал Мадрид и гледа смело към трофея в ШЛ (ВИДЕО)

"Гражданите" са на финала в Истанбул след 4:0 на "Етихад"

Манчестър Сити разби с 4:0 Реал Мадрид в мач-реванш от 1/2-финалния им сблъсък и се класира за втория си финал в Шампионската лига. Първата среща завърши 1:1, но на "Етихад" "гражданите" доминираха през всички 90 минути.

Манчестър Сити упражни домакински натиск в началото, като в 7-ата минута Родри проби в наказателното поле и стреля от малък удар, но прати топката покрай десния страничен стълб.

След 13 минути игра Сити отново можеше да вкара, но Тибо Куртоа бе на висота. Джак Грийлиш центрира меко към Ерлинг Холанд, който от границата на вратарското поле стреля с глава, но Куртоа спаси, а след това Дейвид Алаба доизчисти топката преди да пресече голлинията.

Седем минути след това Куртоа спаси с една ръка удар с глава на Холанд, който получи подаване от Мануел Аканджи след центриране от ъглов удар.

Така се стигна до 23-ата минута, когато футболистите на Пеп Гуардиола хванаха в крачка своя съперник. Те разиграха добре близо до ъгловото флагче вляво от вратата на Куртоа. Топката стигна до Кевин де Бройне, който видя, че Едуардо Камавинга е забравил за Бернардо Силва, а Тони Кроос е изостанал и пусна пас в коридор към португалеца. Бернардо получи топката в наказателното поле и със силен удар по диагонала вляво от вратата на Реал Мадрид прати топката в мрежата - 1:0.

В 27-ата минута Холанд получи пас от Гюндоган, веднага си нагласи топката и шутира с десния крак, но топката мина над вратата.

Десет минути след това Грийлиш проби отляво и подаде към Илкай Гюндоган в наказателното поле. Германецът стреля, но Куртоа изби. Топката обаче стигна да зоната между границата на вратарското поле и точката на дузпата, където бе Бернардо Силва, който с глава прати топката в мрежата, хвърляйки отново в екстац феновете на домакините по трибуните!

Натискът на домакините продължи, като в 45-ата минута след разбъркване в наказателното поле, Мануел Аканджи стреля от 16-17 метра, но Алаба блокира пътя на топката към вратата.

Втората част започна с натиск на Реал Мадрид, като в 51-ата минута Дейвид Алаба стреля опасно от пряк свободен удар, но Едерсон реагира добре и спаси.  Хората на Карло Анчелоти продължиха да натискат в търсене на втори гол, докато възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха по-пасивни.

В 67-ата минута Тони Кроос пробва удар от дистанция, но защитник на Манчестър Сити блокира.  Манчестър Сити отговори в 73-ата минута, когато Гюндоган пусна пас с пета между краката на Едер Милитао, намирайки Холанд. Оказал се сам срещу вратаря, норвежецът стреля ниско, но Куртоа докосна топката, която след това се отби от напречната греда и напусна очертанията на терена.

В 76-та минута Де Бройне центрира меко от пряк свободен удар, като в наказателното поле Едер Милитао докосна леко топката с глава и без да иска я насочи неспасяемо в собствената си врата за 3:0!

В добавеното време пък влезлият като резерва Хулиан Алварес покачи до 4:0 след отлична асистенция на Фил Фоудън, за да направи кошмара за Реал Мадрид пълен. Така Сити ще играе срщеу Интер на финала в Истанбул на 10-ти юни.

Стартови състави:

Манчестър Сити: 1. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканжи, 5. Джон Стоунс, 16. Родри, 20- Бернардо Силва, 17. Кевин де Бройне, 8. Илкай Гюндоган - к, 10. Джак Грийлиш, 9. Ерлинг Холанд

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 8. Тони Кроос, 9. Карим Бензема (К), 10. Лука Модрич, 12. Едуардо Камавинга, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус Жуниор, 21. Родриго

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)