Олимпиакос на крачка от финала в Гърция след нов силен мач на Везенков (ВИДЕО)

Българинът стана втори по резултатност за отбора си със 17 точки

Александър Везенков и Олимпиакос продължават успешно защитата на титлата си в Гърция.

Четири дни след драматично загубения финал в Евролигата, тимът записа убедителна победа като гост на ПАОК с 97:77 в полуфиналите на гръцкия шампионат и поведе с 2-0 в серията.

След много оспорвана първи десет минути и поредица от размени на водачеството в тях, Олимпиакос имаше крехка преднина при 24:21, като половината от точките на тима бяха дело именно на Везенков. Малко преди почивката обаче гостите дръпнаха с 20, като до края не изпуснаха двуцифрения си аванс.

Българинът игра 20 минути, но въпреки това стана втори по резултатност за отбора си със 17 точки, а освен това записа 2 борби и 4 асистенции. Над всички за победителите бе Костас Слукас с 23 точки, 5 борби и 8 асистенции.

За ПАОК Джейлън Райли се отчете с 27 точки.

Играе се до три победи, като следващият мач от серията е на 28 май, като Олимпиакос е домакин.