Хебър тресна Септември в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Любо Пенев прати Краси Балъков сред директно изпадащите от Първа лига след 3:1 в Пазарджик

Хебър изтръгна безценна победа с 3:1 над Септември в Пазарджик в директна битка за оцеляване в „Ефбет Първа професионална лига“. С трите точки тимът на треньора Любослав Пенев изпревари този, воден от Красимир Балъков, с една точка и вече е 14-и в класирането, което му дава право да играе бараж за запазване на мястото в елита срещу съперник от Втора лига. До края на плейофите обаче има още 2 кръга.

Домакините направо прегазиха плахия си съперник през първото полувреме, но безброй пропуски и феноменални намеси на вратаря Димитър Шейтанов запазиха нулевото равенство до самия край на полувремето. Все пак в 45-ата минута Георги Търтов направи 1:0 с добавка отблизо с глава след поредното фантастично избиване на Шейтанов при удар на Октай Хамдиев. Преди това пък гол на Венсан Марсел бе отменен заради нарушение срещу вратаря на Септември.

През второто полувреме тимът на Балъков живна малко и даже в 65-ата минута отправи първия си удар към вратата на домакините чрез Валентин Йосков. Кристиян Пешов изравни в 78-ата минута и за кратко върна надеждите на гостите, но само 4 мин по-късно Алехандро Серано направи 2:1. Крайното 3:1 оформи Стефан Цонков с глава след поредната безумна грешка в защитата на Септември.

Състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 33. Стефан Цонков, 4. Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николов (63-Архан Исаф), 8. Алехандро Серано, 97. Венсан Марсел (74-Анте Живкович), 10. Марк-Емилио Папазов (57-Лорен Маружин), 77. Октай Хамдиев (74-Стилиян Тисовски), 98. Георги Търтов

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 14. Мартин Стоянов, 26. Константин Чешмеджиев, 24. Стефан Милич, 16. Кристиян Пешов, 18. Петър Чуич (46-Йоан Гаврилов), 20. Красимир Станоев, 17. Симеон Александров (46-Александър Тодоров), 6. Атанас Кабов (84-Митко Митков), 3. Мартин Петков, 9. Валентин Йосков

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)