Сензационно: Лудогорец затъна в калта на Бистрица (ВИДЕО)

Шампионите се спънаха в ЦСКА 1948 за 2:2 и сдадоха първото място

Лудогорец се издъни с 2:2 срещу ЦСКА 1948 в мач от 33-ия кръг на Първа лига и сдаде върха в класирането два кръга преди края на първенството. Шампионите, които преследват 12-а поредна титла, вече изостават с точка от новия лидер ЦСКА-София, като им предстоят домакинство на Левски и гостуване на Черно море. Освен за честта си, ЦСКА 1948 пък се бори и за третото място в класирането, което дава право на директно участие в квалификациите на "Лига на конференциите" на УЕФА. С равенството "червените" запазиха точка преднина пред четвъртия Левски.

Тимът на Ивайло Петев имаше няколко изгодни положения на разкаляния терен в Бистрица още през първото полувреме, но ударите на Кайо Видал и Текпетей не намериха целта. ЦСКА 1948 пък стигна до първия си точен шут в очертанията на Серджо Падт чак в 39-ата мин. Отправи го Георги Русев, но бразилският вратар на гостите улови.

Второто полувреме започна с гол от съблекалнята за Лудогорец. Мануел Шоу изведе Спас Делев сам срещу вратаря Наумов и бързакът от село Ключ прати топката с диагонален удар с левачката в долния ляв ъгъл за 0:1. Само 12 мин по-късно обаче домакините се върнаха в мача чрез бразилеца Педриньо, който бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле и с лекота изравни за 1:1. Лудогорец отново излезе напред в 62-ата минута чрез Кирил Десподов, изведен от Спас Делев на чиста позиция. Малко по-късно домакините останаха без капитана си Даниел Наумов, който получи контузия и беше заменен от резервния вратар Генади Ганев. Дебютиралият начело на „червените“ треньор Радослав Рибарски пусна Ради Кирилов, Марио Топузов и Светослав Диков, който заигра заедно с Алекс Колев на върха на атаката. Логично ЦСКА 1948 стигна до 2:2 чрез голмайстора си през сезона Ивайло Чочев, който с майсторско воле с левия крак извън наказателното поле препарира Падт. До края Лудогорец опита всичко, за да изкопчи победата, но в последните секунди можеше и да загуби, след като Радослав Кирилов пропусна да им вкара трети гол от чиста позиция.

Състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов (66-Ганев), 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитен, 16. Сидклей, 22. Даскалов (82-Диков), 18. Чочев, 8. Педриньо (82-Топузов), 10. Русев (71-Кирилов), 39. Умарбаев, 9. Колев

ЛУДОГОРЕЦ: 1.. Падт, 16. Фон Витри, 32. Пластун, 24. Вердон, 37. Текпетей, 8. Гонсалвеш (88-Нареси), 23. Шоу (88-Тисера), 77. Видал (71-Насименто), 90. Делев (75-Пьотровски), 11. Десподов, 9. Тиаго