Гришо с летящ старт на „Ролан Гарос“(ВИДЕО)

Българинът не загуби сет в първия кръг и чака финландец във втория

Григор Димитров започна с победа участието си в Откритото първенство на Франция по тенис.

Българинът, който този уикенд в Женева достигна до първия си финал от над 5 години насам, надви категорично Тимофей Скатов от Казахстан и се класира за втория кръг на „Ролан Гарос“.

Гришо се наложи без да загуби сет след  6:0, 6:3, 6:2 за час и 55 минути игра на корта в Париж.

Той остави на нула в първата част своя съперник, който е под номер 147 в ранглистата и премина през квалификациите, а след това не допусна изненада и си уреди среща с финландеца Емил Руусувуори.

Първият сет завърши само за 27 минути, като Димитров направи три пробива. Шестият гейм дори беше рекордно кратък, след като българинът не загуби дори точка.

Изненадващо Димитров започна втората част, допускайки пробив, след като концентрацията му явно спадна и той направи непредизвикани грешки.

Но веднага реагира и върна пробива от втори гейм. Скатов беше притиснат от мощните удари на Григор, направи и двойна грешка, което изравни геймовете. Хасковлията си взе спокойно следващото подаване и по сходен сцeнарий проби за 3:1.

Скатов опита да изтегли противника си на мрежата и да пробва прехвърлящи удари, но не му се получи.

След това ретурът на Димитров заработи и той реализира подаването си и за 4:1. Разменени сервиси до края осигуриха комфортната победа на Димитров с 6:3 и 2-0 сета.

В третата част Григор Димитров започна спокойно, мачът вървеше с поделено надмощие до 2:2. И тогава геният на българина се прояви.

Той успя да вземе сервиса на казахстанеца от 0:40. Най-напред изравни на 40:40, използвайки грешки на противника, а след това при дълго разиграване българинът все пак успя да стигна до обрат и след това затвърди пробива си.

Увереността на 29-ият в ранглистата на АТР българин го водеше към спечелено подаване и нов пробив до 5:2.

Роденият през 2001-а година Скатов опита да даде последна съпротива на Димитров в последния гейм на мача. Той отрази цели четири мач-пойнта, преди българската звезда да затвори срещата за малко под два часа.

Григор Димитров приключи мача с 10 аса и общо 31 печеливши удара на сметката си. Той допусна и 28 непредизвикани грешки, с 10 по-малко от Скатов. Бившият №3 в света веднъж загуби подаването си, като на свой ред стигна до 7 пробива.

Миналата година Гришо достигна до третия кръг в турнира, където отстъпи пред Диего Шварцман.

Надал: Искам синът ми да ме запомни на корта