В Банкок: Сестри Стоеви отпаднаха във втория кръг

В Банкок: Сестри Стоеви отпаднаха във втория кръг

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки загубиха от китайки

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха във втория кръг на турнира от сериите Супер 500 в Банкок (Тайланд) с награден фонд 420 хиляди долара.  

Българките, които са поставени под номер 8 в основната схема, загубиха от Шън Шу Лю и Нин Тан от Китай с 14:21, 19:21 за 40 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева бяха догонващи в резултата в първата част, след като съперничките им поведоха с 15:9.

Във втория гейм обаче те имаха преднина и дори аванс от 19:16, но китайките направиха серия от пет поредни точки, за да стигнат до обрат и до крайния успех.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.