МЕГАДРАМА В КЪРДЖАЛИ: Арда надви Славия в края (ВИДЕО)

"Белите" изпуснаха седмото място, радост в Кърджали

Арда успя да победи Славия с 3:2 в изключително интригуващ двубой от 35-ия кръг на efbet Лига. Мачът в Кърджали премина през куп обрати, а домакините вкараха два гола в последните четири минути на двубоя. Трите точки за Арда ги пратиха на седмото място и те ще играят плейоф за влизане в Европа. И двата отбора са с по 55 точки, но кърджалии са с по-добри преки показатели.

В средата на първата част Ел Мами Тетах овладя в наказателното поле и падна на тревата. Георги Кабаков беше категоричен, че няма основания за дузпа.

В 24-тата минута по-активната игра на столичани даде резултата. Те излязоха напред в резултата след изпълнение на ъглов удар. Ерол Дост скочи високо и отигра технично с глава. Анатолий Господинов нямаше добра видимост и не успя да реагира навреме, за да спаси гола.В 55-ата минута Арда възстанови равенството. Ел Мами Тетах беше потърсен с дълго подаване зад зашитата на Славия. Той надбяга Ертан Томбак, който подцени ситуацията.

От аутлинията Ел Мами Тетах намери Преслав Боруков. Нападателят овладя и насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата. От Славия моментално скочиха и претендираха, че голът не трябва да бъде зачитан, тъй като топката е напуснала очертанията на терена. Попадението обаче беше признато, като ВАР преразгледа случилото се и не откри нищо нередно.

Десет минути след това Арда извади късмет при страхотна акция на гостите. Минчев получи пред наказателното поле, спечели малко терен и пусна към Галин Иванов. Той поднесе топката на Владимир Николов, който отигра с едно докосване. Централният нападател обаче стреля покрай целта.

От нищото в 89-ата минута Арда изравни и върна интригата в срещата. Груба грешка направи Николай Кръстев. При една изритана топка Умар Сако свали към Ласана Н‘диайе. Вратарят на Славия излезе неразчетено, а влезлият като резерва Н‘диайе мушна топката между краката му за 2:2.

Секунди по-късно Арда направи пълния обрат, повеждайки с 3:2. Светослав Ковачев получи на десния фланг и центрира към Пламен Крачунов. Опитният футболист беше заел по-добра позиция и стреля с глава. Кръстев реагира и спаси. Последва обаче добавка на Преслав Боруков. Вратарят на Славия беше на земята и не успя да избие топката. ВАР дълго гледа редовността на гола заради нарушение на Крачунов, но отново не беше намерено нищо нередно.

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков – К, 26. Ел Мами Тетах, 99. Станислав Иванов

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 37. Венцислав Керчев, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов – К, 10. Владимир Николов

Балъков: Надявам се на подкрепа от феновете