СЕНЗАЦИЯ: Представят Меси в Саудитска Арабия във вторник

СЕНЗАЦИЯ: Представят Меси в Саудитска Арабия във вторник

Ал-Хилал ще е новият клуб на аржентинеца

Отборът от Саудитска Арабия Ал-Хилал ще обяви трансфера на Лионел Меси във вторник, 6 юни, съобщава испанското издание „Sport“, позовавайки се на източници от клуба.

Ал-Хилал е определил тази дата като ключова, за да си стисне ръцете с играча и да активира целия подготвен протокол, така че новината да има глобално ехо и в същото време да служи за презентация на шампионата на Саудитска Арабия пред света.

Лео Меси възнамерява скоро да разкрие новината за напускането си на Пари Сен Жермен, където игра 2 години, и преминаването си в Ал-Хилал. През този уикенд аржентинецът ще изиграе последния си мач за парижани.

Интерес към носителя на 7 Златни топки има и от Барселона, но каталунците нямат финансовата възможност да отправят оферта към Меси, чийто договор с ПСЖ изтича през това лято.

Мисията започна: Роналдо се присъедини към Португалия

Кристиано Роналдо пристигна в лагера на националния отбор на Португалия, за подготовка преди старта на Световното първенство.

Ямал: Чувствам се като супергерой

Докато Испания се подготвя за наближаващото Световно първенство, Ламин Ямал сподели, че рядко изпитва предмачова нервност, приписвайки спокойствието си на доживотната си отдаденост на спорта и на подкрепящото присъствие на семейството си

Меси ще пропусне мача срещу Хондурас

Аржентинският нападател Лионел Меси ще пропусне приятелския мач срещу Хондурас в подготовка за Световното първенство поради контузия, обяви журналистът Гастон Едул.

Италиански национал ще играе за Австралия на Мондиал 2026

22-годишният играч на Сасуоло е един от двамата повикани, които до момета не са обличали екипа на Австралия

Очоа на шесто Световно първенство

Вратарят на кипърския АЕЛ Гийермо Очоа е в състава на Мексико за Световното първенство по футбол. Турнирът ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико от 11 юни до 19 юли.

Ясен е и съставът на Чехия за Мондиал 2026

Селекционерът Мирослав Коубек обяви състава на Чехия за Световното първенство по футбол, а в него преобладават футболисти от първенството на страната, включително опитни дългогодишни национали.