Макс Верстапен недостижим в Испания и стартира първи

Макс Верстапен недостижим в Испания и стартира първи

Огромен провал за Льоклер, тръгва 19-ти в неделя

Световният шампион с Ред Бул Макс Верстапен ще стартира първи в Гран При на Испания, след като записа най-добро време от 1:12.272, на 0.462 от втория Карлос Сайнс (Ферари). Тройката допълни Ландо Норис (МакЛарън) с +0,520.

Четвърти остана Пиер Гасли от Алпин с +0.544, следван от Люис Хамилтън (Мерцедес) с +0.546. Ланс Строл (+0.722) Естебан Окон (+0.811), Нико Хюлкенберг (+0.957), Фернандо Алонсо (+1.235) и Оскар Пиастри (+1.410) оформиха челната десетка.

Шарл Льоклер изненадващо не се усещаше никак добре на пистата и изненадващо не успя да завърши дори първия етап на квалификацията, завършвайки предпоследен 19-и.

В края на втория етап от квалификацията Джордж Ръсел предизвика сблъсък със съотборника си Люис Хамилтън. Така Ръсел завърши 12-и и не премина към Q3. Другият голям провал бе Чеко Перес, който даде 11-о време.

Шумахер: Норис трябва да се научи как да изпреварва

Ландо Норис трябва да се научи как да атакува и да изпреварва Макс Верстапен, ако иска да стане световен шампион

Шеф във Формула 1 напусна

Оливър Оукс подаде оставка като шеф на отбора на Алпин

Дейвид Култард и Ред Бул готвят грандиозно шоу по улиците на София

Ключовото кръстовище между бул. „Цар Освободител“ и бул. „Васил Левски“ ще се трансформира в писта за високоскоростни демонстрации

Босът на Ред Бул: Депресиращо е колко сме назад

Съветникът на Ред Бул доктор Хелмут Марко определи като „депресиращо“ изоставането на "Биковете" в Гран При на Маями

Верстапен спечели квалификацията във Формула 1 за Гран при на Маями

В топ 3 в квалификацията намериха място Ландо Норис с Макларън и Андреа Кими Антонели с Мерцедес.

Двойна победа за Макларън след куп катастрофи в Маями

Норис най-бърз, Льоклер катастрофира още по пътя към стартовата решетка

Пиастри зададе темпото в Маями, Беарман катастрофира

Лидерът в класирането във Формула 1 Оскар Пиастри с Макларън записа най-добро време в единствената свободна тренировка за Гран При на Маями

ОФИЦИАЛНО: Маями остава във Формула 1 за още 16 години

Състезанията от Формула 1 ще продължат в Маями поне до 2041 година, след като организаторите подписаха нов дългосрочен договор с ръководството на най-престижното автомобилно първенство

ОФИЦИАЛНО: Макс Верстапен стана баща на момиченце

Макс Верстапен и партньорката му Кели Пикет са вече родители