Циципас си уреди мач срещу Алкарас на 1/4-финалите на "Ролан Гарос"

Циципас си уреди мач срещу Алкарас на 1/4-финалите на "Ролан Гарос"

Гъркът се справи лесно срещу австриеца Себастиан Офнер

Световният номер 5 Стефанос Циципас ще се изправи срещу лидера в ранглистата Карлос Алкарас на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Франция. Гъркът постигна победа срещу австриеца Себастиан Офнер с 7:5, 6:3, 6:0 в двубой от осминафиналите на Ролан Гарос.

Офнер започна с пробив в откриващия гейм, след което си спечели и подаването. Циципас обаче напипа верния ритъм в шестия гейм, за да върне пробива и паритета в спечелените геймове, който остана непроменен до дванадесетия, в който световният номер 5 постигна пробив, с който затвори сета при 7:5.

В три от първите четири гейма от втория сет двамата тенисисти спечелваха своите подавания на нула. Циципас обаче успя да достигне до лесен пробив в шестия гейм, след който поведе с 4:2 и не изпусна инициативата до края, печелейки с 6:3.

Третият сет продължи само 29 минути, след като Циципас върза геврек на Себастиан Офнер, който не успя да спечели нито един гейм и така се сбогува и с участието си на Ролан Гарос.

Без промяна за Григор Димитров в ранглистата

Българинът остава на 44-о място в света

Виктория Томова се изкачи с две места в световната ранглиста по тенис за жени

Виктория Томова се изкачи с две позиции в световната ранглиста по тенис за жени и в последната седмица на месец ноември заема 132-а позиция.

Коболи след триумфа за Купа "Дейвис": Мечтаех много за тази вечер (ВИДЕО)

"Невъзможно е да се опише това чувство", обяви 23-годишният тенисист

Италия триумфира със забележителна трета поредна титла в турнира за Купа „Дейвис“(ВИДЕО)

"Адзурите" победиха Испания във финалния сблъсък

България ще е домакин на Белгия в Световна група за Купа "Дейвис"

Това отреди тегленият днес жребий

Елизара Янева остана на крачка от титлата в Търнава

Талантливата българка загуби драматично в тайбрек

Росица Денчева с титла в Ираклион

18-годишната българка с триумф на двойки

Алкарас разкри основната си цел за новия сезон

През този Алкарас спечели 8 титли и завърши сезона на първо място в света

Гергана Топалова на полуфинал в САЩ

18-годишната американка я чака в следващата фаза