Пирин победи изпадналия Спартак Варна (ВИДЕО)

Пирин победи изпадналия Спартак Варна (ВИДЕО)

"Орлетата" завършиха 11-ти в efbet Лига

Пирин победи с 2:0 у дома изпадналия от елита Спартак Варна в среща от 35-ия кръг в Първа лига. Успехът изкачи отбора от Благоевград на 11-то място в крайното класиране с актив от 34 точки.

Още в петата минута топката достигна до Вячеслав Велев след центриране от ъглов удар. Той намери Мартин Смоленски, който намери Даниил Кондраков и той с пета изпрати топката в мрежата за 1:0. 

Последваха опити за по-добри изяви за варненци, които инкасираха второ попадение след малко повече от четвърт час игра. В 16-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира от корнер, Вячеслав Велев се измъкна от защитата на гостите и с глава прати топката в десния ъгъл на вратата на "соколите". 

В средата на първата част Евандро подаде за Денис Баланюк, но вратарят Максим Ковальов спаси шута му.

До края на първата част Румен Руменов от гостите и Иван Тасев от домакините пропуснаха да се разпишат.

След почивката опит за гол на Бен Карамоко от Спартак беше париран от притичалия Андрей Йорданов. След точно един час игра Даниел Начев пусна за Жоао Марио, но вратарят Максим Ковальов се намеси решително.

До края на срещата Жоао Марио отново пропусна да реализира почетен гол за варненци, които вече бяха изпаднали от елита с 25 точки. 

Локомотив (София) подкрепи Спас Делев

„На 36 години Спас Делев може би е по-добър от всякога“, пишат от клуба

8888.bg и „Феникс на доброто“ с коледен жест към децата от ЦНСТ и ДСХ „Сем. д-р Калинкови“ – Самоков

Дарението включва основни храни от първа необходимост, подбрани с грижа за ежедневните нужди на децата

Добруджа остана без треньор в последния ден на 2025 година

Новакът в efbet Лига Добруджа официално се раздели по взаимно съгласие със старши треньора Атанас Атанасов.

Феновете на Левски избраха шедьовър на Майкон за гол на годината (ВИДЕО)

Вижте го на видеото

Лудогорец картотекира Дуа за Лига Европа

Лудогорец ще направи поне една промяна в картотеките на УЕФА за участието в Лига Европа.

Агентът на Марин Петков бил в София

Агентът на Марин Петков - Едуардо Мариньо, е бил наскоро в София. Мениджърът е провел среща с играча.