Жеферсон си тръгва от ЦСКА

Жеферсон си тръгва от ЦСКА

Вижте подробности

Жеферсон Телес е първият сигурен напускащ ЦСКА след края на сезон 2022/23. Бразилецът се задържа на „Българска армия“ за цели пет години и половина, след като бе привлечен от Интернасионал през зимата на 2018 година. 

Той започна кариерата си в България като ляв бек, а след това бе преквалифициран на дефанзивен полузащитник.

Жеферсон се изравни с Ибрахима Гай на върха в класацията за чужденци с най-много мачове за „армейците“. И двамата имат по 160. Първият мач на бразилеца бе срещу Верея, а последният срещу Левски.

В тези 160 мача е вкарал 3 гола и е подал за още 12. Получил е 45 жълти картона, два пъти е бил изгонен с втори жълт и веднъж с директен червен. С ЦСКА Жеферсон печели Купата на България през сезон 2020/21 на финал срещу Арда. Участва и на два пъти в групова фаза на европейски клубни турнири – Лига Европа (2020/21) и Лига на конференциите (2021/22).

Той се сбогува със своите съотборници след двубоя от последния кръг на efbet Лига срещу Левски, спечелен с 2:0, а в социалните мрежи благодари на ЦСКА.


От Левски дадоха начало на членската кампания 2025 - "Георги Аспарухов"

ОТ ПФК Левски обявиха, че членската кампания 2025 - "Георги Аспарухов" вече е в ход, като привържениците на отбора могат вече да си поръчат синя, сребърна, златна, платинена и диамантена членска карта, с които да помогнат на клуба и в същото време да използват редица подаръци и привилегии.

БФС взе участие в първото заседание на Комисията по статута на играчите

В централата на УЕФА в Нион бе проведено първото заседание на Комисията по статута на играчите, трансферите и регулирането на отношенията с футболните агенти.

ЦСКА изпраща оферта за Кристиян Балов

Левски и Лудогорец също са в играта

От Ботев Пловдив поискаха отмяна на наказанието на Херо

От Ботев Пловдив входираха официално писмо до Българския футболен съюз (БФС) във връзка с наложеното наказание на старши треньора на отбора Димитър Димитров, съобщиха от клуба.

Огромен напредък по вътрешните помещения на стадион "Българска армия"

Строителството на стадион "Българска армия" продължава с ускорени темпове и промяната вече се вижда не само във външния облик, но и дълбоко във вътрешността на съоръжението.

Ясни са две от контролите на ЦСКА

Станаха ясни две от контролите на ЦСКА по време на зимната подготовка.

ЦСКА 1948 привлича португалски халф

ЦСКА 1948 проявява интерес към защитника на Погон Шчечин Мариан Хужа.

Гочето: За ЦСКА в събота е важен само резултатът

С правилна работа през зимата тимът може да е конкурент на лидерите, смята легендарният треньор

Янев наясно с 11-те за Локо Сф

Треньорът запазва и ромба в средата на терена