Антон Недялков се връща в игра през август

Антон Недялков се връща в игра през август

Вижте подробности

Треньорският щаб на Лудогорец получи добри новини. Възстановяването на капитана на тима Антон Недялков вече се движи по график. В момента националът се готви индивидуално на базата на разградчани, пише "Тема спорт".

Той не пътува и за лагера в Банско, където бяха изиграни три контроли срещу Марек (1:0), Локо Пловдив (3:0) и румънския Университатя Крайова. Постепенно обаче левият бек подобрява физическото си състояние и до 10-ина дни ще може да бъде натоварван напълно. Очакванията на лекарския и треньорския щаб са, че Недялков ще бъде на разположение на Ивайло Петев в средата на следващия месец.

Любопитното е, че до момента орлите имат само един нов. Това е германецът Марсел Хайстер. 30-годишният футболист от 2018-а е ритал в унгарския елит за Ференцварош и Фехервар. Той пристигна като свободен агент и играе точно на поста на Недялков. Това показва колко голяма е липсата на Антон в състава на Ивайло Петев.

Недялков за последно бе на терена преди около 4 месеца - на 12 март, при шампионатния успех на Лудогорец с 3:2 над Черно море в Разград. След това хроничната му травма в петата се възобнови. Дни по-късно той се подложи на хирургическа интервенция в Порто.

Ръководството на Лудогорец работи усилено по лятната селекция, като желанието на треньора Ивайло Петев е тимът да бъде подсилен във всички линии, а най-належащо е привличането на централен нападател. След продажбата на Игор Тиаго, за върха на атаката разградчани разполагат единствено с аржентинеца Матиас Тисера.

Възможно е обаче да се стигне и до изходящи трансфери. Най-сериозен интерес има към фланговите нападатели Кирил Десподов и Бърнард Текпетей. И двамата вече публично заявиха желанието си да преминат в по-големи клубове.

Стамен Белчев махна четирима от Септември

Каре чужденци се раздели с "виненочервените"

Падт: Ще мислим за Динамо Минск след последната контрола

Вратарят на Лудогорец Серджио Падт даде своето мнение след края на приятелската срещу с Копенхаген, завършила при резултат 0:0

Руи Мота: В един момент тези положения ще се превърнат в голове

Старши треньорът на Лудогорец Руи Мота сподели мнението си след нулевото равенство с Копенхаген

Керкез доволен въпреки поражението

Имахме доста ситуации, обясни специалистът

Лудогорец не се даде на Копенхаген - 0:0 (ВИДЕО)

"Орлите" изпуснаха победата в края на мача

Славия излъга Локо Пловдив с 1:0 в края

Славия победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) в контролна среща, играна в Симитли

Първо в NS: Ботев (Пд) уреди опитен халф

"Канарчетата" продължават със спешната селекция

Президентът на Хебър: Целта ни е връщане в елита

Президентът на Хебър Валентин Василев обясни причината за треньорската смяна в отбора

Ботев (Пловдив) представя утре новия си треньор

Николай Киров ще даде първата си пресконференция след завръщането си