Премиерът на Северна Македония обвини хулигани и от двете страни

Премиерът на Северна Македония обвини хулигани и от двете страни

Вижте какво каза Димитър Ковачевски за инцидентите в Скопие

Премиерът на Република Северна Македония Димитър Ковачевски каза днес, че вчерашните инциденти преди мача между ПФК „Левски“ и ФК „Шкупи“ в Скопие са били предизвикани от хулигани от двете страни, които нямат връзка със спорта, съобщи порталът „360 градуса“.

"Никой не говори за това кой футболист как е играл, всички говорят за това кои са тези 10, 15, 20 хулигани, които са се сбили помежду си, а раниха и полицай“, посочи Ковачевски и допълни, че раненият полицай е на домашно лечение към момента.

Общо 21 са арестуваните за агресивно поведение и нарушаване на мира и спокойствието снощи футболни фенове, като 19 от тях са българи. Предстои на някои от тях да бъдат повдигнати обвинения, a нашите сънародници вече бяха освободени.

Ковачевски отбеляза, че няма информация дали България е изпратила протестна нота, но по думите му, ако това се случи, министерството на външните работи на Република Северна Македония ще отговори подобаващо.

„Футболистите са дошли да играят футбол заради истинските фенове. Това, което се случи вчера, е още едно доказателство, че футболът, както и всеки друг спорт, трябва да се остави на спортистите и на истинските фенове, а не на хулиганите, които превземат новините и никой не говори за това как са играли футболистите“, подчерта Ковачевски.

Български гражданин бе приет в болница с прободна рана в корема снощи, след като е влязъл в сблъсък с местни в квартал Чаир в Скопие. Болницата потвърди, че след извършена операция състоянието му е стабилно. Вътрешният министър на Република Северна Македония Оливер Спасовски съобщи по-рано днес, че самоличността на нападателите е изяснена и те се издирват.

Срещата между "Левски" и "Шкупи" от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите на стадион „Тодор Проески“ в Скопие беше определена от УЕФА като двубой с висок риск. До сблъсъци след мача, който приключи с резултат 2:0 в полза на българския отбор, не се стигна.

Инфантино изкушава Мароко с финала на Мондиал 2030

Президентът на ФИФА в замяна очаква подкрепа

БОК осигури стипендии за 16 млади спортисти

16 млади спортисти от 12 федерации ще получат стипендии за провеждане на тренировъчни лагери като част от програмата на МОК „Олимпийска солидарност“.

Инфантино свиква извънредна среща на ФИФА

Поради нарастващия натиск и след обвиненията в изнудване

“Феникс на доброто” и 8888.bg подобриха материалната база на ОбУ „Свети Свети Кирил и Методий“ - с. Ръжена

В подкрепа на учениците и учебния процес училището получи нови мебели и оборудване

Напрежение около Зимните олимпийски игри през 2030 г.

Президентът на Френския олимпийски комитет Удеа-Кастера предупреди за проблеми в управлението

Инфантино поискал помощ от държавния секретар на САЩ

Причината е в това президентът на ФИФА да запази поста си