2. Бойни спортове
  3. Николай Николаев спечели сребърен медал от Европейското първенство в Марибор

Николай Николаев спечели сребърен медал от Европейското първенство в Марибор

Младият ни талант проведе здрав мач с представителя на Азербайджан Шахин Асланов

Българските боксьори белязаха много силното си представяне на Европейското първенство за ученици в Марибор (Словения) със сребърен и 5 бронзови медала, съобщи БФ бокс. Националите, водени от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, заедно с Пейчо Багдатов, се поздравиха с 6 отличия от общо 13 участника.

В последния ден на първенството Николай Николаев спечели сребърен медал в категория до 52 килограма. Младият ни талант проведе здрав мач с представителя на Азербайджан Шахин Асланов, като двамата си размениха превъзходството в първия и втория рунд. В третия обаче българинът отстъпи и това доведе до поражение с 0:5 гласа. Преди Николаев с бронзови медали се поздравиха Георги Гълъбов (44 кг) и Иво Димитров (54) при момчетата, както и Божидара Райчева (38), Роберта Хаджийска (46) и Камелия Желязкова (51) при момичетата.

Треньорите на боксьорите: Трябва да покажем какво можем, за да изпълним целите си