Защитник на Лудогорец и вратар на Локо Сф класираха Гамбия за Купата на Африканските нации

Защитникът на Лудогорец Сонко Сундберг и вратарят на Локомотив (София) Бубакар Гайе бяха титуляри за националния тим на Гамбия при равенството с Конго 2:2 в квалификационен мач за Купата на африканските нации, който се игра в Маракеш (Мароко).

По този начин Гамбия завърши на второ място в крайното класиране на Група "G" и спечели право за участие на КАН, като турнирът ще се проведе в Кот д'Ивоар в началото на следващата година.

Гамбия започна лошо мача, като Конго поведе с 2:0 с попадения на бившия футболист на Берое Гаел Макута и Силвер Ганвула през първото полувреме.

В 79-ата минута Якуба Минтех намали резултата за Гамбия, а в последната минута Мухамед Бадамоси изравни.

Бубукар Гайе остана пълни 90 минути на терена, а Сундберг бе сменен в 73-ата минута от Бамба.