Промяна в конфигурацията на Марина Бей за Гран при на Сингапур

Промяна в конфигурацията на Марина Бей за Гран при на Сингапур

Завои 16 и 19 са заменени от права

Тази седмица е състезателният уикенд за Гран при на Сингапур. През настоящата кампания ще има една основна разлика, която касае пистата.

В трети сектор завоите от 16-ти до 19-ти са заменени от още една дълга права. Така Марина Бей се очаква да стане с около 10 секунди по-бърза от предишни години.

Последните няколко сезона трасето търпеше критики, че е бавно и изпреварванията са много трудни, като дори беше сравнявано с Монако, където победа в квалификацията почти винаги значи и първа позиция в състезанието.

Формула 1 разполага с най-силната генерация пилоти в историята

Това заяви директорът на Макларън Андреа Стела

Ауди иска да вземе Макс Верстапен

Ауди ще дебютира догодина със свой заводски тим във Формула 1, а в тима, който се изгражда на базата на Заубер, вече се обсъжда възможността да бъде привлечен 4-кратният световен шампион Макс Верстапен

Разбиха офиса на Алпин от Формула 1

Неизвестни лица са нахлули в базата на отбора от Формула 1 - Алпин, съобщава вестник Le Parisien.

Цолов ще кара във Формула 2 още този сезон

Българският пилот Никола Цолов ще направи своя дебют във Формула 2 още този сезон, обявиха официално от екипа на Campos Racing. 18-годишният състезател ще вземе участие в последните два кръга на шампионата – в Катар и Абу Даби.

В Макларън останали впечатлени от новия двигател на Верстапен

Отборът на Ред Бул се възползва от отпадането на Макс Верстапен още в първата фаза на квалификацията за Гран При на Сао Пауло, за да инсталира допълнителна задвижваща система в автомобила на нидерландеца преди състезанието на „Интерлагос“

Норис: Мисля само колко бърз беше Макс

Британецът говори след триумфа си в ГП на Бразилия

Ландо Норис с нова крачка към титлата (ВИДЕО)

Пилотът на МакЛарън с триумф в Бразилия

Верстапен: Трябва да забравя за титлата този сезон

Нидерландецът бе изключително разочарован след квалификацията за ГП на Бразилия

Формула 1: Ландо Норис спечели спринта в Бразилия

Оскар Пиастри катастрофира