Играли в Левски герои за Купата

Септември не се затрудни край морето

Бившите играчи на Левски Здравко Димитров и Димитър Костадинов се разписаха при победата на Септември София с 4:2 над Несебър за Купата на България. Тимът на старши треньора Красимир Балъков не се затрудни особено срещу "сините" от Трета лига. Резултатът край морето откри друг кадър на "сините", бранителят Асен Георгиев.  Капитанът на столичани бе точен още в 10-ата минута след удар с глава. Димитър Костадинов удвои, но домакините върхнаха едно попапение преди края на първата част чрез Виктор Янев.

След почивката интригата бързо приключи. Първо Здравко Димитров се разписа за 3:1, а неговият съотборник Александър Петров довърши съперника. В края Несебър вкара още веднъж чрез Янев. Така "виненочервените" от София си осигуриха място на 1/16-финалите, където вече се включват и тимовете от Първа лига.