Верстапен: Истински шок!

Верстапен: Истински шок!

Световният шампион остана 11-ти в квалификацията за Гран при на Сингапур

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен остана едва 11-и в квалификацията за Гран При на Сингапур днес и отпадна още във втората част на сесията. Нидерландецът имаше сериозни проблеми с поведението на колата и последната му бърза обиколка беше провалена от излизането му от идеалната траектория на завой №3.

„Знаех, че ще е много трудно да се борим за полпозишъна, но не очаквах да стане точно така – призна Макс, който е разследван за три инцидента, свързани със забавяне на други пилоти в квалификацията. – Ние определено имаме проблеми. В третата свободна тренировка вървяхме добре, пробвахме няколко неща за квалификацията, но колата ми стана неуправляема, имаше сериозни удари на пода на колата в асфалта в зоните за спиране.”

„Както казах и по радиото, преживях истински шок – допълни шампионът. – Надявах се на по-добро представяне на колата в бавните завои, но постоянно се пързалях и нямах никакво сцепление. Колата ни просто беше трудна за каране.”

 

Никола Цолов на откриването на новата писта в Самоков (ВИДЕО)

Звездата на българския автомобилен спорт Никола Цолов е в България за откриването на новата писта в Самоков. Трасето е сред най-мащабните на Балканския полуостров.

Официално: Мерцедес с нов директор

Брадли Лорд беше назначен с незабавен ефект, обявиха от отбора във Формула 1

Антонели говори за сбъдването на мечтата си

Италианецът триумфира в ГП на Китай

Шефът на Ферари коментира свободното каране на пилотите в Китай

Васьор заяви, че от тима са ги оставили да се състезават

Антонели с дебютен успех във Формула 1 (ВИДЕО)

Италианецът е вторият най-млад пилот с първо място в надпреварата

Отмениха стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия от Формула 1

Състезанията от Формула 1 в Бахрейн и Саудитска Арабия, планирани за април, няма да се състоят по график заради конфликта с Иран, съобщиха организаторите на шампионата, цитиарани от Ройтерс и ДПА.