ЦСКА - София и ЦСКА 1948 кръстосват шпаги на "Армията"

ЦСКА - София и ЦСКА 1948 кръстосват шпаги на "Армията"

Двата тима се изправят един срещу друг днес

ЦСКА - София посреща ЦСКА 1948 в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. "Червеното" дерби на стадион "Българска армия" е тази вечер от 20:15 ч. и ще бъде ръководено от Георги Кабаков.

Сблъсъкът между тези два отбора, както винаги, предизвиква сериозен интерес. Именно равенството (1:1) при последната им среща, когато Иван Турицов пропусна дузпа дълбоко в добавеното време, лиши ЦСКА - София от шампионската титла. Припомняме, че тимът, воден тогава от Саша Илич, остана на една точка от върха.

И двата отбора вече са с нови треньори. Начело на днешните домакини се завърна Нестор Ел Маестро, докато ЦСКА 1948 в момента е воден от временния наставник Николай Панайотов.

ЦСКА - София започна сезона неубедително, но постепенно започна да напипва верния ритъм и в последните си 3 мача записа две победи и едно равенство. "Червените" имат само един домакински успех през настоящата кампания - срещу Крумовград (1:0), и със сигурност ще бъдат мотивирани да се реваншират пред своите фенове.

Футболистите на Панайотов спечелиха два поредни двубоя под негово ръководство и се надяват да продължат добрата си серия с победа на "Армията" днес. Задачата им обаче няма да бъде лесна на негостоприемния стадион в Борисовата градина.

За тима се събра голяма пауза от последната официална среща, тъй като мачът с Лудогорец от 8-ия кръг на първенството беше отложен по искане на "орлите" заради участието им в евротурнирите.

По време на паузата за националните отбори и ЦСКА - София, и ЦСКА 1948 играха контроли. Момчетата на Нестор Ел Маестро разгромиха Литекс с 5:1, а днешният им противник надделя над Пирин с 4:0.

И двата тима привлякоха по едно ново попълнение. ЦСКА - София се подсили с дефанзивния полузащитник Емануел Шакич, който вероятно ще запише първи минути с червената фланелка. ЦСКА 1948 пък подписа договор с френския нападател Аерон Зинга, но треньорът разкри, че играчът изостава с подготовката и първо трябва да натрупа игрова практика в дубъла, който се състезава във Втора лига. Гостите ще бъдат и без трайно контузения Евгений Сердюк, но се очаква в състава да се завърне защитникът Симеон Петров, който преподписа с клуба.

ЦСКА - София пък няма да може да разчита на Юрген Матей и Браян Морено, които продължават да лекуват травми. Ел Маестро няма други кадрови проблеми преди двубоя.

ЦСКА - СОФИЯ - ЦСКА 1948

Вероятни състави:

ЦСКА - СОФИЯ: Бусато, Вион, Петров, Кордоба, Турицов, Юга, Линдсет, Кареасо, Хайнц, Фаетон, Назон

ЦСКА 1948: Наумов, Фуртадо, Барбоса, Елитон, Рапнуи, Чочев, Умарбаев, Карагарен, Илиев, Педриньо, Рууни Ева

СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Българска армия", София
НАЧАЛО: 20:15 часа

Славия продаде защитник на ААЕК

Българският защитник Мартин Георгиев, който досега играеше за Славия (София), е продаден на гръцкия АЕК (Атина), съобщи сайтът sport24.gr.

Официално! Монтана представи новия треньор

Гръцкият специалист Акис Вавалис е новият старши треньор на елитния отбор ПФК Монтана. Днес той бе официално приет от кмета на Община Монтана Златко Живков, като на срещата присъства и президентът на клуба Румен Панайотов.

Гласят се промени за Суперкупата на Италия

Суперкупата на Италия през следващата година ще бъде решена в един двубой и няма да има турнир в Рияд

Добри новини за Любо Пенев пристигнаха от близки до него

Лекуващият се в германска онкологична клиника Любослав Пенев понася много добре имунотерапията, на която беше подложен още преди коледните празници, съобщиха пред „Блиц“ близки легендарния българин

Мартин Петров: ЦСКА тръгна в правилната посока

Легендата на ЦСКА и българския футбол - Мартин Петров, посети новооткрития магазин на "червените", за да купи подаръци за своите близки

БОМБА: ЦСКА привлича голямата звезда на Славия?

Исак Соле е една от основните трансферни цели на "армейците" за зимата