В Гърция: Десподов е най-сигурният титуляр за ПАОК в Хелзинки

В Гърция: Десподов е най-сигурният титуляр за ПАОК в Хелзинки

Вижте подробности

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов ще започне като титуляр утре за първи път след пристигането си в гръцкия гранд ПАОК (Солун), съобщава sport24.gr.

"Черно-белите" от Солун гостуват на ХИК (Хелзинки) в група "G", което може да се окаже и най-лесната им визита предвид другите два съперника - Айнтрахт (Франкфурт) и шотландския Абърдийн.

Изданието допълва, че старши треньорът на ПАОК Разван Луческу ще направи вероятно 50 процента ротация в състава в сравнение с градското дерби с Арис през уикенда, а българското крило е избор номер 1 и без това.

"Което изглежда доста разумно, ако се прецени, че тази неделя следва мача срещу Янина стадион "Зосимадес". "Двуглавите орли" нямат право на повече загубени точки толкова рано през сезона, ако искат да се борят за титлата. Една от промените, които треньорът на ПАОК мисли да направи, е да използва Кирил Десподов от самото начало. Луческу вярва, че българинът може да му даде решения в офанзивната линия, която не е особено продуктивна в последните му два мача", пише още sport24.gr.

Формата на Кирил Десподов няма да е проблем, тъй като 26-годишният футболист вече има двуцифрен брой мачове за Лудогорец и националния отбор. Освен това, той показа близо до перфектното включване от пейката в неделя (17-и септември), а попадението му във вратата на Арис беше отменено заради засада на Брандон Томас.

Другите очаквани промени ще бъдат в защитата и в средата на терена, а със сигурност ще започнат като титуляри Щефан Шваб и Тохарис Цингарас като вътрешни халфове.

"Вярно е, че една победа утре ще ни отвори път да вярваме повече в квалификацията. Както казах и преди, ще трябва да сме на максимума си, защото се изправяме срещу различни отбори като стил и специфика. Утрешният мач няма нищо общо с който и да е съперник, срещу който се изправихме в предварителните кръгове на Лигата на Конференциите или във вътрешното първенство", започна Луческу.

Попитан за новите попълнения и по-специално за Кирил Десподов и какви са шансовете им да бъдат титуляри, румънецът заяви:

"Не можем да очакваме Десподов веднага да влезе в атмосферата на отбора, както Оздоев и Мейте. Макар че българинът с всеки ден е част от атмосферата. Той, както и другите нови, имаг безспорни качества. Но ни трябва време, за да видим истинската химия и спойката в състава", заяви Луческу.

Мармуш ще може сам да реши дали иска да остане в Манчестър Сити

Мениджърът на английския футболен клуб Манчестър Сити - Енцо Мареска, настоява, че нападателят Омар Мармуш сам ще реши дали бъдещето му принадлежи на отбора

Наполи започна преговори за ненужен в Челси

Наполи води директни преговори с Челси за евентуалния трансфер на Беноа Бадиашил

Жребият за Карабо Къп беше изтеглен

Жребият за турнира Карабао Къп беше изтеглен, като 20-те отбора от Висшата лига научиха съдбата си

Сити взима Мак Алистър ако Родри си тръгне

Манчестър Сити е включил полузащитника на Ливърпул Алексис Мак Алистър в списъка си с възможни попълнения при евентуална раздяла с Родри, съобщава журналистът Бен Джейкъбс

Ключов бранител преподписа с Тотнъм

Централният защитник Мики ван де Вен поднови договора си с Тотнъм, съобщиха от лондонския футболен клуб

Фенербахче и Наполи са много близо до договорка за Лукаку

Фенербахче е отправил нова официална оферта към Наполи за привличането на Ромелу Лукаку