Мнацаканян отпадна в Белград

Мнацаканян отпадна в Белград

Той бе първият български национал на Световното по борба

Айк Мнацаканян бе елиминиран в категория до 77 кг класически стил на Световното първенство по борба в Белград, след като отстъпи на осминафиналите.

Той е първият български национал на шампионата, а утре стартират Стоян Кубатов (72 кг) и Едмонд Назарян (60 кг).

Мнацаканян започна турнира срещу Емануел Бенитес от Мексико.

Двукратният бронзов медалист от световни първенства пренесе веднъж съперника си от партер в първата част на схватката и получи преднина от три точки. След почивката и българският национал бе поставен в партер, но се защити успешно и елиминира мексиканеца с 3:1.

На осминафиналите Мнацаканян се изправи срещу световния вицешампион от 2019 Арам Варданян от Узбекистан.

Българският национал спечели първите две точки след два партера срещу настроения дефанзивно Варданян, който обаче получи възможност да атакува около минута преди края на схватката. Мнацаканян се защити, но съдиите прецениха, че е направил непозволено движение и така борецът от Узбекистан изравни.

Варданян задържа равенството 2:2 в последните секунди, което му донесе победа по критерий. На четвъртфиналите обаче той се изправи срещу световния първенец и олимпийски вицешампион Акжол Махмудов.

Борецът от Киргизстан спечели шест точки през първата част и задържа преднината си във втората за чиста победа.

Мнацаканян спечели квота за Олимпиадата в Токио от третия опит – на европейските квалификации в София.

По-рано днес Биляна Дудова преодоля две съпернички в репешажите и тази вечер ще се бори за медал и олимпийска квота на 62 кг жени.

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди