Дудова загуби битката за олимпийска квота и за бронз от Световното

Дудова загуби битката за олимпийска квота и за бронз от Световното

Вижте подробности

Биляна Дудова загуби схватките за бронзов медал и олимпийска квота от световното първенство по борба в Белград и ще търси класиране за Париж 2024 през допълнителните квалификации през пролетта.

В първата си схватка за деня българската националка надви Арюхан Джамабаева от Узбекистан с 11:0 на 62 кг, след което се наложи с критерий над бразилката Лайш Нунеш.

Това класира Дудова на двубой за бронз срещу норвежката Грейс Булен, която я победи с 3:0 и така българката остана на пето място.

Според регламента на турнира, класиралите се на пето място борци се срещат в директна схватка за олимпийска квота. Дудова загуби и нея с 2:3 срещу германката Луиза Ниймеш.

Утре на световното първенство започват Едмонд Назарян на 60 кг класически стил и Стоян Кубатов на 72 кг.

Бяла е вторият полуфиналист за хандбалната Купа на България

Домакинът на Финалната четворка и защитаващ трофея си от миналия сезон за купата на  България по хандбал за жени Бяла се справи без особени проблеми със Сливница с 42:30 (28:12) във втория полуфинал.

Етър е на финал за женската хандбална Купа

Етър 64 победи Свиленград с 27:21 (10:11) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени за четвърти пореден сезон.

Сестри Стоеви с бронз на турнир в Швейцария

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха бронзов медал на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300“ в Базел (Швейцария) с награден фонд 250 хиляди долара.

Белчо Горанов вече е генерален секретар в родната борба

Решението бе утвърдено от Управителния съвет

Лечева: БОК  няма бюджет за 2026 година

Българският олимпийски комитет все още няма приет бюджет за 2026 година заради продължаващата институционална криза.

„Мистерия в разцвет“ на MrBit предлага нови награди и изненади за играчите

Сезонните промоции често предоставят допълнителни възможности за забавление