Зографски запазва първото място във веригата Гран при в летния ски-скок

Зографски запазва първото място във веригата Гран при в летния ски-скок

След 6-о място в Румъния

Най-добрият български ски-скачач Владимир Зографски завърши шести днес  в поредния старт от лятната верига Гран при.

На 90-метровата шанца в Рашнов (Румъния) самоковецът се движеше трети след първия опит с 91 м и 117,6 т.

Във финалния скок Зографски постигна 89 м и събра общ сбор от 233 т, което му отреди шестото място.

Победата е за Грегор Дешванден (Швейц) – 243,7 т (93 и 92 м). Второто място е за японецът Рен Никайдо, който постигна резултат от 240.5 точки (93.0 метра, 92.0 метра в двата скока).

Третата позиция е за турчинът Фатих Арда Ипчиоглу с 237.9 точки (94.0; 92.0). За Зографски това бе първи старт в лятната Гран при извън подиума, след 2 победи и 2 втори места до момента.

Независимо от шестото място днес обаче той запазва първото място в генералното класиране с 400 т. Дешванден е втори с 334 т.

Утре в Рашнов е следващият старт от веригата Гран при, който пак ще е на 90-метровата шанца. До края на веригата остават общо 4 състезания.

Давид Иванов не стигна до финала на кон с гривни в Котбус

Първи с 15.000 точки е Габриел Тарчета от Италия

Пети финал за България от Европейското първенство по стрелба с лък в зала

Входът за зрители в зала "Колодрум" е свободен

Стилияна Николова блесна с убедителна победа в контролното на националния

Проверката премина при изключително високо ниво

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе