Борбата с трети бронз и първа олимпийска квота

Борбата с трети бронз и първа олимпийска квота

Вижте подробности

Семен Новиков донесе бронз и олимпийска квота за България от световното първенство по борба, класически стил в Берград.

В макия финал при 87-килогамовите националът се наложи над азера Ислам Абасов, трети от Евро 2022, с 6:3.

Това е второ отличие, което Новиков носи за страната ни от началото на годината. По-рано през сезона той взе бронз и на европейското.

Квотата е единствена за България от шампионата на планетата. И трети бронзов медал. Преди това бронз спечелиха Мими Христова (65) и Рамазан Рамазанов (70) в неолимпийските категории.

В Белград квоти спечелиха първите петима във всяка една категория.

Сега остава трудното - двата квалификационни турнира: европейския (април в Баку) и световния (май в Истанбул). В Баку обаче квоти вземат само финалистите в отделните категории, а в Турция - първите трима. Или се раздават 5 квоти, колкото на световното.

На олимпийските игри в Токио българските борци бяха едва седмина (от 18 възможни) и това бе най-малката ни група в този спорт, донесъл най-много олимпийски медали на страната ни в историята. В Рио трите ни отбора пък имаха общо 11 представители (пак от 18 възможни).

Ивет Горанова ще спори за бронз на Европейското

На полуфиналите загуби от германка

Джудото раздаде премии след Европейското първенство

Наградите връчи президентът на федерацията Румен Стоилов

Ивайло Иванов иска в Лос Анжелис 2028

Най-добрият джудист на България - Ивайло Иванов, говори пред медиите, след като беше награден за силното си представяне на европейското първенство в Подгорица, където опитният състезател стана бронзов медалист в категорията до 90 кг.

Успешен дебют на млади таланти от СК ГО-ДО Петрич в Гърция

Над 300 състезатели във всички възрастови групи и категории взеха участие

Рами Киуан с категорична победа в Полската боксова лига

Европейският шампион по бокс в категория до 75 килограма от Белград 2024 Рами Киуан постигна нова победа в Полша

Шампион по бокс уби момиче

Младо момиче на 17 г. почина, след като беше блъснато от мотоциклет, управляван от бившия световен шампион в UFC Франсис Нгану.

8888.bg и Българската федерация по таекуондо – заедно към нови спортни върхове

Вижте подробности за новото сътрудничество

Ивайло Иванов надви световен шампион за бронз от Европейското по джудо

Това е трети медал от континентален шампионат

Стоян Добрев: Няма нищо вярно, че България се отказва от Семен Новиков и Магомед Рамазанов

“Те са българи за мен, след като имат български паспорти", каза той