Реал Мадрид не се изпоти срещу Лас Палмас за 2:0 (ВИДЕО)

Браим Диас вкара дебютния си гол за "белия балет"

Реал Мадрид не изпита сериозни трудности и победи комфортно с 2:0 Лас Палмас в мача им от 7-ия кръг на Ла Лига.

В 23-та минута Браим Диас бе изведен зад защитата и за пореден път Вайес се справи. Испанският вратар много смело се хвърли в краката на играча в бял екип и парира опасността.

В добавеното време на първото полувреме Реал все пак успя да поведе. Лукас Васкес, който замени контузения Алаба, се включи по десния фланг и подаде към точката на дузпата, Там Браим Диас спря топката, погледна, прицели се и най-накрая даде аванс на "белия балет".

В 54-та минута Родриго проби отляво и центрира към Хоселу, който с брилянтен удар с глава прати топката в далечния ъгъл, за да удвои аванса на домакините.

Мадрид намали скоростта на атаките и опита да спести сили и Лас Палмас започна да владее топката малко повече. Това доведе и до първи точен удар към Кепа, но той не бе затруднен, а до края нямаше други сериозни опасности пред двете врати.

Така Реал Мадрид вече има 18 точки на второто място зад Жирона, докато Лас Палмас е 17-ти с пет.