Левски все по-близо до голмайстора на Берое

Левски все по-близо до голмайстора на Берое

Вижте подробности

Левски усилено работи по зимната селекция. Първото попълнение на тима за пролетния дял на кампанията ще бъде Вини Трибуле, съобщава "Тема Спорт". В момента нападателят е част от Берое, а за интерес към него от Герена се говори отдавна. Той има договор до края на първенството. И за да го имат в редиците си, те ще трябва да платят някаква трансферна сума, но тя в никакъв случай няма да е голяма. От "Герена" са провели разговори с агентите на футболиста, които са българи. И са уточнили какви условия ще получи клиента им, за да носи екипа на столичани.

Вини Трибуле е водещият реализатор на Берое. Централният нападател има 4 гола в 9 шампионатни мача. Освен на върха на атаката, той може да действа и на фланга. Роден е на 18 юни 1999 година във Франция, но има камерунско потекло. Висок се 184 килограма и тежи 75 килограма. Той няма да заема квота за играч извън ЕС. Вини пристигна в Стара Загора в края на есенния дял на сезон 2022/23. През миналата кампания отбеляза 3 гола в 14 срещи в първенството. Трибуле започна много силно сегашната, след като вкара 4 пъти в 3 двубоя - 2 пъти за 2:1 над Пирин, и по веднъж над Арда (1:0) и Крумовград (1:0).

Треньорът Николай Костов искаше да подсили атаката и през лятото, но не успя да го направи. Той разполага само с един чист централен нападател - Рикардиньо. Другият такъв в състава - Билал Бари, вече повече от година лекува контузия.

В изминалия трансферен прозорец сините не бяха много активни на пазара. Те привлякоха единствено халфовете Дарлан и Хасими Фадига. И двамата обаче все още не успяват да си извоюват статут на твърди титуляри. Николай Костов повече разчита на Дарлан, но в някои срещи се налага бразилският дефанзивен полузащитник да остава извън групата заради надвишената квота за играчи извън Европейския съюз. Очаква се обаче този проблем да отпадне тази седмица, като Цунами получи български паспорт. Фадига бе наказан за снощния сблъсък с Лудогорец, като французинът минава за "играч от ротацията".

Веласкес: Отборът показа изключително високо ниво на отношение

Старши треньорът на Левски (Сф) Хулио Веласкес заяви, че отборът му е доминирал в мача с Добруджа, но призова всички в тима да останат скромни.

Атанасов: Играчите показаха старание и желание

Старши треньорът на Добруджа Атанас Атанасов призна, че Левски напълно заслужено е стигнал до победата.

Евертон Бала: Искаше ми се да вкарам трети гол

Крилото на Левски Евертон Бала, който се отличи с два гола при убедителната домакинска победа с 3:0 над Добруджа, сподели след мача, че е искал да оформи хеттрик, но е бил заменен на почивката.

Венци Стефанов пак се подигра на Бербатов

Не искаше да играе за България, а след това желаеше да е президент, обяви босът на Славия

Левски нареди четири поредни победи след бой над Добруджа (ВИДЕО)

Евертон Бала с два гола за 3:0 на "Герена"

Илиан Илиев: Последният, който ще коментирам е националният селекционер

Наставникът на Черно море Илиан Илиев отправи критики към настоящия национален селекционер след двубоя със Славия.

Кошмар с футболист на Локо (Пд), счупи си крака на две места

Оперират Лонгвил, аут е за 4 месеца

Достанич: Аз съм доволен

Играхме срещу много силен отбор и срещу треньор, който си знае работата, призна сърбинът

Илиан Илиев: Мъчихме се да играем

Съжаляваме, че не можахме да победим, призна треньорът на Черно море