Перфектен ден за боксьорите ни в Будва

Перфектен ден за боксьорите ни в Будва

Петима наши ще спорят за титла от Европейската купа по бокс

Хавиер Ибаниес затвори перфектния ден за България на Европейската купа по бокс в Будва (Черна гора).

Шампионът от Европейските игри и носител на квота за Париж 2024 се класира за финала в категория до 57 килограма.

Ибаниес изигра безупречно срещата си с Роланд Вереш от Унгария. Националът не остави никакъв шанс на своя противник и с категорична победа с 5:0 гласа ще боксира за златния медал в събота. Хавиер ще се изправи на финала срещу испанеца Габриел Ескобар.

Така България отбеляза страхотен петъчен ден на Европейските игри, след като и останалите ни представители достигнаха до мачове за златните медали.

На финали в събота ще боксират още Ергюнал Себахтин, Ясен Радев, Радослав Росенов и Йордан Морехон.

Отборът е воден от треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Европейската открита купа по джудо в зала "Арена 8888"

Стартираха първите схватки

Джошуа проговори след кошмарния инцидент в Нигерия

Антъни Джошуа наруши седмици на публично мълчание и за първи път се появи на видео откакто автомобилна катастрофа отне живота на двама от най-близките приятели на бившия световен шампион в тежка категория

412 джудисти от 40 държави идват на Европейска купа в София

412 джудисти от 40 държави идват на Европейската купа по джудо "Освобождение". 

Фюри: Мач с Уордли е добра опция

Двубоят е с Джошуа продължава да виси

Шефка на клуб в кикбокса: Президентът на федерацията Галин Димов злоупотребява с публични средства и  лишава децата от спорт

Галин Димов, от позицията си на президент на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, прекрати провеждането на две значими международни събития в България -  традиционна Европейска купа по кикбокс и Световно първенство за деца и юноши, алармира председателят на СК Стар Тийм Деница Миленкова.

Преизбраха Красимир Инински за президент на БФ Бокс

С пълно единодушие