2. Бойни спортове
  3. Перфектен ден за боксьорите ни в Будва

Перфектен ден за боксьорите ни в Будва

Петима наши ще спорят за титла от Европейската купа по бокс

Хавиер Ибаниес затвори перфектния ден за България на Европейската купа по бокс в Будва (Черна гора).

Шампионът от Европейските игри и носител на квота за Париж 2024 се класира за финала в категория до 57 килограма.

Ибаниес изигра безупречно срещата си с Роланд Вереш от Унгария. Националът не остави никакъв шанс на своя противник и с категорична победа с 5:0 гласа ще боксира за златния медал в събота. Хавиер ще се изправи на финала срещу испанеца Габриел Ескобар.

Така България отбеляза страхотен петъчен ден на Европейските игри, след като и останалите ни представители достигнаха до мачове за златните медали.

На финали в събота ще боксират още Ергюнал Себахтин, Ясен Радев, Радослав Росенов и Йордан Морехон.

Отборът е воден от треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров.

Треньорите на боксьорите: Трябва да покажем какво можем, за да изпълним целите си