2. Бойни спортове
  3. Първа титла за България от Европейската купа по бокс

Първа титла за България от Европейската купа по бокс

Ергюнал Себахтин стана шампион в Будва

Ергюнал Себахтин спечели златен медал на Европейската купа по бокс за мъже в Будва.

Във финала в категория до 48 килограма 22-годишният българин надигра руснака Артиш Соян с 4:3 съдийски гласа.

Себахтин спечели първия рунд с 3:2 гласа, загуби втория с 2:3, но в решителния трети съдиите прецениха, че той е бил по-добрият боксьор на ринга и отсъдиха в негова полза.

До края на деня България ще има възможност да добави още четири титли чрез Ясен Радев (до 54 кг), Хавиер Ибанес (до 57 кг), Радослав Росенов (до 60 кг) и Йордан Морехон (+92 кг).

Всеки шампион в Будва получава чек за 15 000 долара от наградния фонд, който е малко над половин милион долара.

Треньорите на боксьорите: Трябва да покажем какво можем, за да изпълним целите си