Вики Томова с престижна победа, стигна четвъртфинал в Испания

Вики Томова с престижна победа, стигна четвъртфинал в Испания

Вижте подробности

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в Лес Франкесес дел Байес (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. 

Петата поставена в схемата Томова победи с 6:4, 2:6, 6:4 Джил Тайхман (Швейцария), която през лятото на миналата година достигна до 21-ото място в света. Срещата продължи 2 часа и 8 минути.

Българката взе първия сет с ключов пробив в десетия гейм, но във втората част Тайхман поведе с 5:1 и изравни резултата. В решаващия трети сет швейцарката поведе с два пробива и 3:0, но Томова взе четири поредни гейма и обърна до 4:3. В седмия и в деветия гейм Вики отрази по два брейкбола, след което реализира пробив, за да триумфира с 6:4.

С успеха Томова заработи 25 точки за световната ранглиста, в която заема 99-ата позиция, а следващата й съперничка ще бъде 19-годишната квалификантка Ная Берекоешеа (Франция), 535-а в класацията на WTA.

Джордж Лазаров спечели тенис турнира "Амбинор Къп"

Той победи Михаил Иванов

ОБЗОР: Алкарас, Попирин, Хачанов и Фис продължават напред в Рим

22-годишният испанец имаше нужда от само 83 минути, за да откаже сърбин

Наша тенисистка играе за титла в Румъния

Лидия Енчева на финал на двойки

Яник Синер получи най-високото отличие на италианския олимпийски комитет

Треньорът на италианския тенисист Симоне Ваньоци също беше награден за заслугите си към успехите.

НА ЖИВО: Димитров играе срещу  Пасаро в Рим

Следете резултата от мача

Фонини изигра последния си мач в Рим

37-годишният италианец отпадна в първия кръг

Алкарас готов на 100% за Рим

Но просто съм развълнуван, нямам търпение за утрешния ден, обяви испанецът

Топалова е на четвъртфинал в Бока Ратон

След победа над японка

Янаки Милев с ранно отпадане в Сърбия

Радослав Шандаров и Васил Шандаров падат на двойки