Фонини изигра последния си мач в Рим

Фонини изигра последния си мач в Рим
Източник: БГНЕС

37-годишният италианец отпадна в първия кръг

Италианецът Фабио Фонини изигра последния мач в кариерата си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на клей пред родна публика в Рим с награден фонд над 8 милиона евро.

37-годишният Фонини, който участва с "уайлд кард", отпадна в първия кръг след поражение от британеца Джейкъб Фърнли с 2:6, 3:6 за 80 минути.

Фонини обяви по-рано през седмицата, че тази година, 18-ото му участие в Рим, ще бъде последното в кариерата му.

"Знаех, че играейки с такъв опитен и страхотен играч като Фабио, трябваше да подобря играта си, за да спечеля. За мен е наистина специална вечер да бъда на корта с Фабио в последния му мач, наистина специална", заяви Фърнли.

Бившият номер 9 в световната ранглиста италианец има някои запомнящи се победи в Рим през кариерата си. Той победи световния номер 1 Анди Мъри във втория кръг през 2017-а и достигна четвъртфиналите през следващата година.

"Обичам ги", каза Фонини за италианските фенове. "Бих искал да бъда запомнен като човек, който показваше страст, понякога твърде много страст, на корта. Такъв бях, чувствах, това което правя, усещах тениса, усещах го във вените си".

"Ако погледна назад, имам наистина добри спомени, но това е една страница, която трябва да затворя. Аз съм почти на 38, имам прекрасно семейство. Сега е време да им дам цялата си подкрепа и е време за децата ми, добави той.

Фонини има брак с бившата шампионка на Откритото първенство по тенис на САЩ Флавия Пенета, а двамата имат три деца.

В друг мач от турнира американецът Лърнър Тиен премина през тежък сблъсъксъс своя сънародник Райли Опелка, триумфирайки с 6:4, 7:6(11), за да стигне до втория кръг. 19-годишният Тиен поведе с 5:0 в тайбрека на втория сет, за да стигне до успеха.

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса

Двама българи със загуби на старта в Анталия

Динко Динев и Янаки Милев с ранни поражения

Иван Иванов беше обявен за световен шампион при юношите

Признанието е за силната 2025 година на родния тенисист

Динко Динев отпадна в Анталия

Динко Динев отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара

Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация