Италия на точка от Евро 2024 (ВИДЕО)

Италия на точка от Евро 2024 (ВИДЕО)

Шест гола в Рим, резерва събуди кошмарите на "Скуадра адзура"

Италия е само на точка от класиране а Евро 2024 след убедителен успех с 5:2 над Северна Македония. В Рим действащият шампион на Стария континент надви драматично големия си кошмар от баражите за Мондиал 2022. Месеци по-рано двата тима направиха 1:1 в Скопие в дебюта на новия селекционер Лучано Спалети. В понеделник "адзурите" гостуват на Украйна на неутрален терен, а равенство ще ги прати на финалите в Германия.

През първата част имаше само един отбора на терена и това бе този на Лучано Спалети. Положенията пред вратата на Столе Димитревски се редуваха едно след друго. Резултатът откри Матео Дермиан още в 18-ата минута. Бранителят на Интер бе намерен непокрит на втора греда и от непосредствена близост се разписа. 

Последваха силни минути за "адзурите", но гол така и не падаше. Пет минути преди почивката домакините достигнаха до дузпа, след като бранител в "червено" игра с ръка. Зад топката застана Жоржиньо, чийто кошмар от срещите с Швейцария се повтори и изпълнението му бе парирано от стража на Райо Валекано.

Минута по-късно Федерико Киеза все пак успокои трибуните на "Олимпико" с удар извън наказателното поле, влетял в мрежата на съперника. А до почивката Италия вече водеше комфортно с 3:0 след нов гол на звездата на Ювентус, оставен да нахлуе в наказателното поле на Северна Македония, като при изстрела имаше и рикошет.

Това, което се случи след почивката във Вечния град нямаше обяснение. На почивката селекционерът на гостите Благоя Милевски направи тройна смяна, а сред появилите се бе и Яни Атанасов. Именно халфът на Краковия върна надеждите на гостите с гол в 52-ата минута. Халфът се оказа непокрит в наказателното поле на "Скудрата" и с глава прониза Джанлуиджи Донарума.

Последваха няколко положения пред вратата на Северна Македония, но гол така и не падаше. За да дойде 74-ата минута и второто попадение на Атанасов. Резервата получи топката извън наказателното поле, а последвалият му шут срещна тялото на Франческо Ачерби, с което заблуди Донарума. Последваха напрегнати минути на "Олимппико", в които изплуваха кошмара от Палермо отпреди година и половина, когато Италия изпусна влака за Мондиал 2022 след загуба с 0:1 именно от този съперник. Точка на спора все пак сложи Джакомо Распадори. Играчът на Наполи прониза Димитревски с удар по диагонала. До края и резервата Стефан Ел Шарави имаше възможност да се разпише, след като продължителна атака премина през Ди Марко и Барела, а играчът на Рома стреля от границата на наказателното. 

Райндерс: Манчестър Сити показва израстване

„Колкото по-често изпреварваме Арсенал за по няколко часа, толкова повече напрежение ще усещат“

Слот: Никога Ливърпул не е бил толкова зле, колкото казваха хората

„Печелим точки и виждам, че отборът се развива по начин, по който бих искал да виждам“

Реал Мадрид ТВ отвърна на удара на Лапорта

Телевизията на Реал Мадрид използва ефирното си време преди мача със Севиля, за да анализира последните събития около нашумелия „Казус Негрейра“

Гасперини: Губим дербита, а не играем зле

Рома записа поредна разочароваща загуба в голям мач, след като отстъпи пред Ювентус в дербито на Серия А

Леванте обяви новия си треньор

Луис Кастро поема испанския клуб

Реал Сосиедад обяви новия си треньор

Американец застана начело на баските

Артета: Победата беше много важна

„Знаехме, че ще бъде наистина труден мач", коментира мениджърът на Арсенал

Слот: Накрая сякаш ние бяхме с девет играчи, а те с 11

“Във футбола се помнят последните минути – и те бяха най-лошите в нашата игра", каза мениджърът на Ливърпул

Алонсо: Феновете имат право да изразяват мнението си

Треньорът на Реал коментира освиркванията по адрес на Винисиус