Цолов катастрофира в Макао

Родният пилот не завърши състезанието от Формула 3

Българският пилот Никола Цолов не успя да завърши състезанието за Световната купа във Формула 3 по улиците на Макао. Родният състезател се удари странично в предпазните стени на последния завой в 12-ата обиколка и не успя да продължи.

На старта Цолов потегли 13-и, но загуби две позиции на спирането и влизането в третия завой „Лисабон”, но след това си върна една позиция. След това последваха нови инциденти и две излизания на колата на сигурността, като Никола успя да прогресира до 11-ата позиция.

При последния рестарт българинът беше атакуван от Оливър Гьоте, който го изпревари, а веднага след това Цолов се опита да се доближи до него, за да може да използва DRS системата и да си върне позицията. Но загубата на сцепление в десния завой „Фишърменс Бенд” го прати в мантинелата и той не успя да избегне удара.

През октомври Цолов не успя да завърши и състезанието във Валенсия, след като бе ударен от Сюлемайн Занфари и двамата отпаднаха.