Русия разгроми Куба в приятелски мач

Русия разгроми Куба в приятелски мач

8:0

Руският национален отбор по футбол победи Куба с 8:0 в приятелска среща, която се игра на стадион "Волгоград Арена" пред 40 706 зрители.

Головете за домакините отбелязаха Иван Обляков в 22-ара минута, Александър Головин (30), Антон Миранчук (34), Александър Силянов (55), Александър Собольов (66), Данил Пруцев (68), Никита Кривцов (74) и Андрей Мостовой (78). В 85-ата минута Сергей Пиняев пропусна дузпа.

Това е втората най-убедителна победа в историята на руския отбор. Най-голямата е от 8 юни 2019 година - 9:0 над Сан Марино в квалификациите за Европейско първенство.

Резултатът от мача между националните отбори на Русия и Куба ще бъде зачетен в класацията на Международната футболна федерация (ФИФА). Руснаците заемат 39-то място в световната ранглиста, а Куба е на 169-а позиция.

Роден в Мароко американец ще води Англия - Аржентина

Роденият в Мароко съдия Исмаил Елфат, който сега представлява САЩ, ще ръководи втората полуфинална среща на Световното първенство по футбол между Англия и Аржентина, съобщи ФИФА.

Реабилитираният от Тръмп национал на САЩ знаел, че това ще предизвика скандал

Нападателят на националния отбор на САЩ Фоларин Балогун е предвидил, че намесата на американския президент Доналд Тръмп ще предизвика "много полемики".

УЕФА издига кандидат, който да махне Инфантино от ФИФА

Нарастват призивите от федерациите в УЕФА за подкрепа на кандидат, който да се изправи срещу Джани Инфантино на следващите президентски избори във ФИФА

Пикфорд: Страхотно е най-накрая се изправя срещу Меси

Вратарят на националния отбор на Англия Джордан Пикфорд се е изправял пред дузпи на Световно първенство, полуфинали и едни от най-големите имена във футбола по време на богатата си кариера, но едно предизвикателство му е убягвало досега

Трофеят на Световното ще бъде донесен в дизайнерски калъф

Трофеят от Световното първенство ще бъде донесен на финала в неделя в специален калъф, проектиран от френската модна къща Луи Витон, съобщават от ФИФА във вторник

Нико О'Райли: Меси е най-добрият, който е стъпвал на терена

Защитникът на националния отбор на Англия Нико О'Райли се мотивира, за да се справи със „случващата се веднъж в живота“ задача да опази Лионел Меси и да превърне мечтата си за триумф на Световното първенство по футбол в реалност, пише агенция DPA