Гергана Пейчева: Борихме се със зъби и нокти за титлата

Гергана Пейчева: Борихме се със зъби и нокти за титлата

Вижте какво каза българката след драматичния успех

Гергана Пейчева, която с драматичния си успех над Лела Джавахишвили след 6-часова партия, донесе победата над Грузия с 2,5:1,5 и съответно европейската титла в Будва (Черна гора) заяви пред bTV, че тя и нейните съотборнички Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова, Виктория Радева и Белослава Кръстева са се борили със зъби и нокти, за да стъпят на върха. Благодарение на тях България за първи път стана контитентален първенец.

"Всички се борихме - Антоанета, Нургюл, аз, Бела, Вики. В последната партия имах късмет. От дебюта не получих точно това, което исках. Минах през може би даже загубена позиция. Накрая късметът бе на наша страна. 

Още не мога да осъзная какво се случи, но съм изключително щастлива. Такъв успех постигнахме, който вероятно до момента не се е случвало България да стане европейски отборен шампион за жени.

Благодарни сме на федерацията - на г-н Милен Василев и на г-н Георги Градев, че ни дадоха възможността да дойдем тук и да представляваме нашата родина. И съм изключително щастлива, че се борихме със зъби и нокти абсолютно всички и успяхме да спечелим първото място.

Късметлийка съм да имам около себе си хорта, които винаги ме подкрепят - моите родители, треньора ми, съотборничките. Сега всички искаме да чуем химна. Това са нещата, които ни мотивират.

За мен не е приоритет фокусът да бъде насочен върху мен. Както и преди началото на турнира казах - се концентрирам върху играта и се старая да дам всичко от себе си и да помогна на отбора с каквото мога.

Посвещавам тази победа на моето семейство. Искам да знаят, че много ги обичам и тази победа е за тях", сподели развълнуваната Гергана.

Кълъмбъс Блу Джакетс се подсили в нападение

Мейсън Марчмънт се присъединява към тима

ЦСКА спечели отборното на Купа "Йордан Йовчев"

ЦСКА спечели отборната надпревара в мъжко направление на турнира по спортна гимнастика „Йордан Йовчев“ за купа „Дженерали“.

Сестри Стоеви завършиха годината с бронз

Стефани и Габриела спечелиха медали в последния си турнир за 2025-а

Каратистът Виктор Меразов е спортист номер 1 на Габрово за годината

Треньор на годината стана Георги Левичаров от Спортен клуб „Равен старт“

Стефани Стоевa стигна 1/4-финалите в Астана

Стефани Стоева се класира за четвъртфиналите на единично жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Астана (Казахстан)

Шамил Мамедов ще се състезава за България

Управителният съвет на българската федерация по борба реши, че Шамил Мамедов ще се състезава за България.

Щангистът Божидар Андреев с положителна допинг проба

Пробата е от 15 октомври 2025 г.

Почина Боян Радев

Двукратният олимпийски шампион си отиде на 83 г.

Тя е първата българка с преход от последния градус до Южния полюс

Мариета Георгиева с мисията „Малки изследователи – от Еверест до Антарктида“