Селекционерът на Бразилия иска "агресия" срещу Аржентина

Селекционерът на Бразилия иска "агресия" срещу Аржентина

Двата отбора се срещат на световна квалификация

Националният отбор на Бразилия по футбол трябва да бъде "много агресивен" в атака, както и в защита на световната квалификация с Аржентина. Това заяви селекционерът на тима Фернандо Диниз, като призна, че е "притеснен" от сблъсък с Лионел Меси, който "един от най-добрите футболисти в историята".

"Надявам се да играем с интензитет, много агресивно, за да атакуваме и да вкарваме", каза Диниз на пресконференцията в базата на Бразилската футболна конфедерация в Тереполис, в щата Рио де Жанейро.

"Всеки иска отборът му да атакува добре и да защитава добре. Очаквам отборът да е балансиран, без да губи ефикасност", добави треньорът.
Селесао е под напрежение преди дербито на "Маракана", тъй като е в серия от три мача без победа, както и две поредни загуби. Това никога не се бе случвало на бразилците в световни квалификации.

Тимът на Бразилия е на пето място със седем точки в класирането, докато аржентинците са първи с 12 точки. "Албиселесте" все пак загуби от Уругвай на Марсело Биелса с 0:2 на "Бомбонера" в Буенос Айрес в четвъртък.

"Нямам навика да правя много смени, но ще направим някои подобрение, защото Аржентина е завършен отбор и има в редиците си Меси. Ще се опитаме да наложим качествата си, да се наложим, като вземем нужните мерки за сигурност. Не е случайно, че не са световни шампиони и разполагат с един от най-добрите футболисти в историята", каза още Диниз.Той трябва да се справя с отсъствието на петима титуляри, сред които са контузеният капитан Каземиро, както Неймар и Винисиус. "Това се играчи, от които имахме нужда - на и извън терена", категоричен е селекционерът.

Защитникът на Пари Сен Жермен Маркиньос, който ще бъде капитан, призна, че това е "деликатен момент" за отбора, но и заяви, че тимът има "смелостта" да излезе победител от мача с Аржентина.

49-годишният Диниз призна, че не се замисля дали това ще е последният му мач начело на Бразилия, след като той подписа договор за 12 месеца през юли. Следващите квалификационни кръгова в Южна Америка ще бъдат през следващия септември.

Гласи се бойкот на жребия за Мондиал 2026

Напрежението около Световното първенство по футбол през 2026 г. ескалира, след като стана ясно, че Иран ще бойкотира жребия за финалния турнир

Почетино иска САЩ да мисли за спечелване на Мондиал 2026

Селекционерът на националния отбор на САЩ по футбол Маурисио Почетино цели спечелването на Световното първенствогодина, на което страната е съорганизатор.

Бразилия ще удължи договора на Анчелоти

Президентът на Бразилската футболна конфедерация Самир Хауд възнамерява да започне преговори за удължаване на договора със селекционера на националния отбор на страната Карло Анчелоти

Националите на Косово делят €1,5 млн. при класиране за Мондиала

Временният премиер Албин Курти заяви, че правителството му ще даде бонус

Неймар иска да играе за Сантос, въпреки болката

Нападателят пропусна мача срещу Интернасионал в понеделник

Анчелоти: Винисиус ще играе на Световното

„Такъв тип играч не може винаги да е на 100 процента“, заяви селекционерът на Бразилия

Шапекоензе отново е в елита на Бразилия девет години след голямата трагедия

"Зелените" спечелиха промоция

Инфантино осигури над 1 милиард долара от саудитски фонд за спортна инфраструктура

Саудитският Фонд да развитие (СФД) ще предостави над 1 милиард американски долара като преференциални заеми за изграждане или подобряване на футболната инфраструктура в развиващите се страни съгласно Меморандум за разбирателство с ФИФА, стана ясно от изявление на централата в Цюрих

Меси се нареди до Пушкаш с асистенции (ВИДЕО)

Лионел Меси изигра ключова роля при победата на клубния си Интер Маями с 4:0 срещу тима на Синсинати