Алекс Николов и Матей Казийски с победи в Италия

Отборът на Александър Николов с бъдещия селекционер на България Джанлоренцо Бленджини постигна победа над Таранто с 3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 25:22, 18:16) в италианската волейболна Суперлига в много оспорван мач от седмия кръг, продължил 2 часа и половина.

Николов бе сред най-добрите на терена за тима си, като реализира 19 точки - всичките от атака при 54% успеваемост. От Чивитанова с повече точки завърши единствено Адис Лагумджия - 25. Николов бе сменян във втория и третия гейм от Янт, но имаше решаващо роля в тайбрека, когато успя два пъти за изведе отбора си напред - при 11:10 и 13:12.

"След чиста победа над Модена миналия уикенд съм доволен, че участвах в толкова равностоен и труден мач, който успяхме да спечелим. Бяхме достатъчно концентрирани да реагираме по най-добрия начин, след като загубихме третия гейм. Трябваше да се задържим и го направихме. Сега мислим за мача в Шампионската лига следващия четвъртък. В Прага ще търсим нов успех", каза българинът пред клубния сайт.

Това беше трета поредна победа за Чивитанова за първенство, като тимът е на е пето място в класирането с 13 точки.

Алианц Милано на Матей Казийски победи в кръга Падова с 3:0 (25:17, 26:24, 25:19) у дома. Опитният българин бе на терена през целия мач, като се отчете със 7 точки - 6 от атака (43% успеваемост) и един ас от сервис. Отборът от Милано е на седмо място с 10 точки.

Воденият от Радостин Стойчев Верона загуби като домакин от лидера Перуджа с 0:3 (18:25, 20:25, 22:25). Централният блокировач Алекс Грозданов бе на паркета за Верона и завърши с 6 точки - 3 от атака, две блокади и един ас. Верона е на 10-о място със 7 точки от 7 мача.

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“