Заради обиди Серхио Перес получи предупреждение

Заради обиди Серхио Перес получи предупреждение

Вижте подробности

Серхио Перес получи официално предупреждение от Формула 1, след като използва обидни реплики по адрес на стюардите на Гран при на Абу Даби, пише агенция Ройтерс. Това се случи след наказание на мексиканеца с пет секунди, изпратили го от второ на четвърто място.

"Смешна работа. Не мога да повярвам. Ясно е, че през тази година са трагични, но дори и това е прекалено за тях. Наистина смешна работа", заяви той по отборното радио на Ред Бул.

Екипът, грижещ се за провеждането на състезанията, публикува официално съобщение, в което подчертава, че стюардите "нямат нищо против някой да не е съгласен с решението им", но "личните обиди" са нарушаване на правилниците. Те добавят, че Перес е поднесъл "искрени извинения" за думите си на всеки един от тях и е обяснил, че е отправил тези реплики в момент на високо напрежение. 

Стюардите казват още, че това е изолиран инцидент за Перес, който "винаги се е държал уважително по време на изслужвания".

Цолов след тестовете с болид от Формула 1: Усетих каква е мечтата ми

„Не мога да го опиша с думи“, заяви Никола Цолов

Цолов завърши деня в Имола със 143 обиколки и 702 км с болида на Рейсинг Булс (ВИДЕО)

Никола Цолов и Рейсинг Булс покриха два пъти и повече изискванията за участие на българския пилот в тренировъчна сесия на Формула 1.

Мерцедес получи разрешение да подобри двигателя си

На Мерцедес ще бъдат разрешени допълнителни подобрения по задвижващата система, въпреки че води значително и при пилотите, и при конструкторите във Формула 1, съобщава агенция Ройтерс

Никола Цолов покри изискванията за Формула 1

Българският пилот Никола Цолов е изпълнил изискванията за Суперлиценз за Формула 1, съобщава журналистът Якопо Рава, който проследи на живо тестовия ден на Ред Бул на италианската писта в Имола.

Имола сменя Катар във Формула 1

Пистата "Имола" в Италия е основен фаворит да организира предпоследното Гран при за сезона във Формула 1, пише Моторспорт.

Мерцедес отрече да има напрежение

От Мерцедес отрекоха всякакво недоразумение около инструкциите на отбора към Джордж Ръсел, който бе помолен да отстъпи на съотборника си Кими Антонели на Гран при на Нидерландия във Формула 1, предаде ДПА.