Ерик тен Хаг: Допускаме твърде много голове

Ерик тен Хаг: Допускаме твърде много голове

Мениджърът заяви, че Манчестър Юнайтед трябва да си вземе поука от равенството с Галатасарай

Мениджърът Ерик тен Хаг заяви, че Манчестър Юнайтед допуска твърде много голове, но отказа да обвини Андре Онана, въпреки че грешките на вратаря срещу Галатасарай сериозно навредиха на шансовете на тима да продължи напред в Шампионската лига.

След като загуби три от четирите си мача в група "А", ключовият сблъсък в Истанбул започна по мечтан начин. Алехандро Гарначо и Бруно Фернандеш вкараха за 2:0 за гостите. През втората част Скот Мактоминей отново направи два гола преднина за Юнайтед, разписвайки се за 3:1. Две попадения за домакините реализира Хаким Зиеш, а накрая за 3:3 се разписа Керем Актюркоглу.

Резултатът оставя Юнайтед на дъното в класирането преди последния кръг в груповата фаза, а допускането на 14 гола в само пет мача е основният проблем.

"Вкарахме бързо два гола. Но, когато водиш с 2:0 трябва да успееш да ръководиш играта. Не е толкова лесно. Допускаме  свободни удари и трябваше да се защитим по-добре на два пъти. Трябва също да кажа, че това е Хаким. Той е брилянтен, знам това. Той е необикновен", коментира Тен Хаг.

"Като отбор трябва да се поучим от това, защото допускаме твърде много голове, а това е ненужно и може да се избегне. Това, което е приятно, е напредъкът, който имаме и начинът, по който играем футбол. Ние диктувахме играта, вкарахме толкова много голове - ставаше дума за план, креативност, проактивност и смелост. Това ме прави щастлив", добави мениджърът на "червените дяволи".

Манчестър Юнайтед трябваше да вкара повече голове, но Онана отново е под светлината на прожекторите след това равенство, след като също допусна грешки при загубите като гост на Байерн Мюнхен и у дома от Галатасарай.

"Мисля, че като отбор играхме много добре", каза Тен Хаг, попитан за Онана и добави: "Печелим и губим заедно. Виждате, че има напредък в този отбор. Разбира се, разочарован съм, защото трябваше да диктуваме играта, но ще се поучим от това. Защото този отбор е в процес на развитие".

Попитан как е Онана, той каза: "Той е добре. Както казах, не става дума за отделни хора".

"Разбира се, индивидуалните грешки във футбола могат да имат значение и вие поемате отговорност за това, но винаги първо става дума за отбора. Този тим е добър, всички играчи в състава са добри. Най-добрите заслужават да играят за Манчестър Юнайтед, защото те са брилянтни футболисти. И това се отнася за целия отбор", заяви Тен Хаг.

В последния си мач от група "А" на "Олд Трафорд" англичаните ще приемат Байерн Мюнхен.

Погба е готов за игра

Завръща се в събота

Рома иска нападател на Тотнъм

"Вълците" се прицелиха в Матис Тел

Монтела: Предстоят ни два финала

"Важно е да не летим в облаците, което може да се случи", каза селекционерът на Турция

Итън Мбапе се чуди за кой национален отбор да играе

По-малкият брат на Килиан Мбапе - Итън, е изправен пред много сериозна дилема в кариерата си на национално ниво.

Анди Робъртсън: С Диого Жота говорехме често за Световното първенство, защото пропуснахме последното

Защитникът Анди Робъртсън разкри, че е мислел много за покойния Диого Жота преди и по време на победата на Шотландия с 4:2 срещу Дания, с която отборът му се класира на Световното първенство по футбол.

Луис де ла Фуенте: Понякога e хубаво да си припомняме, че не е никак лесно да се побеждава

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте изрази задоволство от постигнатата цел - класиране на Световното първенство, но и същевременно констатира, че е трудно да се побеждава във всеки мач в натоварения календар.

Нападателят на Австрия Арнаутович: От 18 години чакам този момент

Нападателят на Австрия Марко Арнаутович не скри радостта си от класирането за Световното първенство по футбол догодина.

Бяхме ужасни, но не ни пука, казва Джон Макгин след класирането на Шотландия за Мондиала

„Бяхме ужасни, но кого го е грижа?“, каза шотландският национал Джон Макгин, докато сцени на делириум избухваха на изпълнения „Хампдън Парк“, след като победата на Шотландия с 4:2 над Дания ги изпрати до първото им класиране на Световното първенство от 1998 година насам.

Десподов: Надявам се това да е бъдещето

„Имахме повече положения. Радвам се, че вкарахме два гола и победихме!“