Анчелоти: Белингам е дар за футбола, не само за нашия клуб

Анчелоти: Белингам е дар за футбола, не само за нашия клуб

Вижте подробности

Старши треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти е доволен, че отборът му продължи перфектната си серия в груповата фаза на Шампионската лига по футбол.

Испанският гранд спечели с 4:2 срещу гостуващия Наполи след два късни гола на Николас Пас и Хоселу и с пълен актив от 15 точки си гарантираха първото място в група "С". Италианците са втори със 7, пред португалския Брага с 4 и германския Унион Берлин с 2.

"Получи се оспорван мач срещу изключително качествен съперник. Владеехме добре топката, не прибързвахме. Може би можеше да се представим малко по-силно в защита, да бъдем по-организирани и агресивни в дефанзивен план.

Бяхме поуморени към края. Имаше играчи с крампи, но двубоят беше много интензивен, с много тичане между двете наказателни полета. Доволен съм, защото когато изглеждаше, че нямаме необходимата енергия, за да спечелим, показахме точно обратното и записахме пета победа в пет мача", коментира Анчелоти.

Италианският спец специално похвали новото попълнение Джуд Белингам, който се отличи с гол и асистенция в срещата и продължи да затвърждава ролята си на ключов футболист в състава след трансфера си на "Сантиаго Бернабеу" през лятото.

"Всеки ден Джуд ни изненадва с нещо. Във всеки мач. Може би не само нас, но и целия свят. Белингам е дар за футбола, не само за нашия клуб. Хората навсякъде се радват да видят момче с неговия талант и потенциал. Надявам се да продължи по този начин", каза Анчелоти.

"Той се адаптира много бързо към състава. Сериозен професионалист е. Работи здраво и се разбира добре със съотборниците си. Трябва да подобри испанския си, но както се казва - никой не е перфектен", добави той.

Италианецът е доволен и от представянето на Родриго, който изравни за 1:1, след като Джовани Симеоне беше дал ранен аванс на Наполи.

"Хубавото е, че когато при него головете липсват, той не губи увереност. Не спира да прави точните неща. Той е наистина много талантлив. Просто понякога е въпрос на време", заяви Анчелоти.

Мбапе осъди ПСЖ за 60 милиона евро!

Френският Пари Сен Жермен трябва да плати 60 млн. евро на бившия си футболист Килиан Мбапе

Барселона продължава да следи Алесандро Бастони от Интер

Италианският национал Алесандро Бастони от Интер е сред футболистите, от които Барселона се интересува на позицията централен защитник, твърди испанският вестник Sport

Дибала си тръгва без пари от Рома през лятото?

Пауло Дибала ще напусне Рома след края на сезона, твърди "Гадзета дело спорт"

Лапорта отрича пред съда да познава Негрейра и сина му

Президентът на Барселона Жоан Лапорта е заявил в съда, че не е познавал лично Хосе Мария Енрикес Негрейра, нито неговия син

Лукаку се завръща за Наполи в Суперкупата на Италия

Нападателят Ромелу Лукаку, който наскоро поднови тренировки с Наполи, е възможно да се завърне в игра във финалите за Суперкупата на Италия в Саудитска Арабия по-късно тази седмица, информира вестник Gazzetta dello Sport

Реал Мадрид вече знае кой ще наследи Алонсо

Чаби Алонсо запази треньорския си пост след победата срещу Алавес, но имиджът, оставен от Реал Мадрид, не беше на нивото, което клубът очакваше

Мусиала отново тренира с Байерн Мюнхен

Звездата на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала е все по-близо до завръщане в игра

Интер ще пазарува от Динамо Загреб?

Интер иска да се подсили с десен защитник през януарския трансферен прозорец

Алаба поема към Галатасарай след Реал Мадри

Времето на Дейвид Алаба в Реал Мадрид изглежда е все по-близо до своя край.